Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Håper noen har en god idé!

Jeg har kjøpt med en ‘21 modell Multistrada V4S, hentet på Vestlandet og kjørt til Tønsberg. Et par uker etter overtagelse så har det dukket opp noen merkelige problemer. Servicer er fulgt opp, men har ikke blitt registrert i Ducatisystemet for vedlikehold. Derfor vil dette ikke gå som garantiutbedring siden forrige service da ikke er oppført. Jeg har gjentatte ganger tatt kontakt med Sigma motor, både per tlf og e-post. De har sendt meg rundt til ulike personer og og fikk tilslutt beskjed om å ta det når jeg kom innom, selv om jeg da har nevnt at jeg bor i Tønsberg.
Det virker som om de er helt uinteressert i å hjelpe meg, og jeg må da avvente utbedring av feil, inntil jeg får registrert inn forrige service (15000km)
Det er ikke mulig for andre å rette servicen i systemet enn de som har gjennomført dette, har sjekket.
Jeg fikk med kvittering av selger da jeg hentet den.

Noen som har noe godt tips for å få løst dette?

Skrevet

[email protected] er mailadressen som importøren oppgir på sin fb-side. Der kan du muligens også sende melding.

Jeg regner med at alle forhandlerne gjerne vil hjelpe, men høysesong er litt stressende. Har du vært innom eller hatt kontakt med Eker eller Løvaas? Det høres ikke logisk ut at kun Sigma kan logge på og utføre dette.

Skrevet

Hvilken importør tenker du på? Den er ny i Norge og kjøpt på Sigma Motor.

Ja, har sjekket med andre forhandlere og de bekrefter at kun de som har gjennomført servicen kan gjøre oppdateringen mot Ducatis system.

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Hei har en ny (aldri montert kjøpt 2025) Rapid Bike smart 2 og en brukt (ca 10000km)  Arrow slip on demper (godkjent euro 5) for MTS V4 21-24. Arrow Veloce titanium silencer, approved version, compatible with original collectors.  Rear endcap material carbon fibre Silencer inner parts material stainless steel Mid-pipe material stainless steel Silencer mounting welded mount Silencer body lenght (mm) 300,00 Junction (inlet) diameter (mm) 50,00 Junction (outlet) diameter (mm) 50,00 Document Euro 5 Db Killer følger løst med og Carbon cover for ex pipe Ny pris 6500,- selges for 2500,- ingen skader eller merker, fremstår som ubrukt.   Rapid Bike - Smart2 Rapidbike Smart versjonen er utviklet for de seneste Euro 4 og Euro 5 motorene med doble narrowband lambdaer, i tillegg til wideband lambda. Dette gjelder for eksempel nye BMW 1250, S1000R/XR/RR, Ducati Multistrada V4 etc. På samme måte som Evo og Race tar Smart over lambda-styringen, og lurer dermed ECU til å regulere bensinmengden. Smart styrer ikke injektorene direkte slik Evo/Race systemet gjør. Den bruker lambda og diagnoseporten for regulere bensinmengden. Den er ikke autoadaptiv, men kan justeres i benk og kommer med ferdig programmert map til din MC. Smart2 kan som Evo2/Race2 også lese og slette enkelte feilkoder. På den måten kan man enkelt fjerne irriterende motorlampe/feilkoder. Medfølger full instalasjons beskrivelse. Nypris 5600,- selges for 3500,-  
    • Billettsalget er i gang 😎 Husk at det vanligvis betyr at bestilling av gratis ett 20 minutters pass på Misanobanen åpnes om ikke så mange dager. De gangene jeg har benyttet muligheten fikk man ikke noe forhåndsvarsel - bare å følge nøye med og sitte klar ved tastaturet når de åpner (mener det er ved midnatt). https://www.ducati.com/ww/en/experience/world-ducati-week  
    • Godt nytt år til alle Desmodromer og takk for det gamle. 2026 målsetting er å kjøre mer enn i fjor i Norge, samt reise med sykkelen til Isle of Man i august for å se Classic/Manx GP som høydepunkt. Og som nylig pensjonist så er i hvertfall alt mer fleksibelt med tanke på planlegging osv. For se om muligheten for å få seg Ducati fra 90 eller tidlig 2000 tallet er mulig. 2 ventiler og luft/oljekjølt er greia, men den må være mest mulig original. Tidlig på året ennå, så mye og tenke på å se frem til forhåpentligvis. 🇮🇹🏍
    • Tusen takk for at du tok deg tiden til dette svaret og for en imponerende kunnskap. Setter veldig pris på det 🙂
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer