Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen her som har meninger om ettermarkedets rearset til Monster 1200 / 821? Burde jeg? Har veldig lyst på, både pga muligheten til å flytte opp fotpinnene og fordi de ser veldig kuuuule ut. Har også sett på muligheten for at dette kan drenere kontoen. Erfaringer noen?

Skrevet

Nyere 1200 har ryddet litt i problemet fører/passasjer. Hjelper sikkert.

Kanskje skal man tenke i retning fjæring og geometri først ... (?)

Rimelig løsning; gecko racing italia (eller noe sånt)

Skrevet
57 minutter siden, andre.bergheim skrev:

Gecko sine var betraktelig mer kontovennlige ja. De hadde jeg ikke hørt om. 
 

Og du har trolig rett i det med fjæring og geometri 🙂


 

Gecko har attpåtil vært omtalt her før og er å finne med et enkelt søk på "rearsets".  Hvem kunne tenke seg at hjemmesiden også er et oppslagsverk 😎 

Vanlig klagepunkt er diverse deler som skrapes nedi. Særlig på høyre side(?) Kan godt være at løsningen er høyere fotpinner, men da kan det plutselig være noe annet som går nedi.... Jeg har fjæringen som mistenkt nummer én. 

Skrevet
8 timer siden, stoppitide skrev:

Gecko har attpåtil vært omtalt her før og er å finne med et enkelt søk på "rearsets".  Hvem kunne tenke seg at hjemmesiden også er et oppslagsverk 😎 

Vanlig klagepunkt er diverse deler som skrapes nedi. Særlig på høyre side(?) Kan godt være at løsningen er høyere fotpinner, men da kan det plutselig være noe annet som går nedi.... Jeg har fjæringen som mistenkt nummer én. 

Jeg gjorde jo et enkelt søk på rearset (uten flertals s’en) og da fant jeg ikke Gecko. Ser det er delte meninger på nett om et sett er et sett eller mange sett. Skulle du sett…  

For meg blir det med høyere fotpinner et forsøk på å få bedre forankring med det ytre beinet når jeg skal tøffe meg i svingene på bane 🙂  

Skrevet

Når det er sagt så hadde jeg en plan om å ta meg på tak og prøve raceinstillingene på fjæringa som beskrevet i manualen neste gang jeg skal ut å svinge meg. Regner med det vil utgjøre en ganske stor forskjell. 

Skrevet

Jepp - du vil ha nytte av å lære deg å skru fjæring. Nyttig og gøy. Godt for sjelen å lære noe nytt. Dog skal det sies at Monsterfjæringen ikke blir 'race' før den er byttet ut. For deg er det allerede for sent - du er litt smittet - du er litt nysgjerrig og da kan du like gjerne booke time hos Esp1tech med en gang - slik at du får mest mulig ut av sykkelen din så snart som mulig. Det er sløsing med kjøreglede å vente.

Søket etter rimelige rearsets hadde funnet Gecko hvis du hadde søkt her på vår hjemmeside. Det var poenget.

Hmm... høyere knær for bedre forankring....   Frem med den gode gamle papp-menneskefiguren din og leke med vinkler og posisjoner. Har ikke pappfigur? Finn cycle-ergo.com og endre fotpinneposisjonen til de alternativene Gecko tilbyr. Ingen selvfølge at knærne kommer høyere av at føttene flyttes bakover + oppover. Du leser av endring i hoftevinkelen for å se om kneet er flyttet opp eller ned. VELDIG vanlig feil å flytte føttene bakover (rearsets) når det de fleste trenger er 'upsets' og/eller 'forwardsets'.  Japanske Sato Racing er eneste/en av få som lager slike varianter - logisk nok til det asiatiske markedet der folk flest er for korte i lortfallet til å ha nytte av faktiske rearsets.

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Flott 👍 Opp til sommerskisenteret er det asfaltert. Litt østover, Vågåmo, opp til Blåhøe, der er det grusvei av typen hardt underlag- Litt løs grus på veiskulder, men man tar det rolig nok til at man ikke blir brått nødt til å komme seg unna andre veifarende. Veien opp til Tronfjell er også hardpakket uten løs grus.  Hva tror du? Mulig? VELDIG stor følelse å være så høyt😎
    • Takk! Jeg er både begrunnet og ubegrunnet optimist, så vi får bare se an om noen uker. Lite snø i år, tror jeg. Vet ikke om det betyr at de forsøker å åpne tidligere....  Uansett ikke avgjørende for turen.
    • Hei, Dette høres spennende ut, jeg er interessert hvis det er uten grusveier. Jeg stemmer for 3 dager. Mvh, Thomas
    • Hei Takk for informasjon og gode svar.  Var selv medlem av Nidhogg RR kjørte med dem, den gang riktignok med sklitsykkel. 🙂  Mvh Rune
    • Litt historie er kanskje på plass her? En gang i tiden var det en stor andel Desmodromer som ville kjøre på bane etter racing-reglement, ikke bare med skiltsykler. Det ble vedtatt på et årsmøte at styret skulle arbeide med muligheter for dette. En anektode er at det var dette årsmøtet en (hann)dachs nesten greide å parre seg med en (hunn)schäfer 😆 Ingen trodde han kom til å rekke opp, men vi fikk akkurat avverget det da bikkjene oppdaget misjonærstilling 🤣 Ingenting er umulig altså. Uansett. Å kjøre på bane etter roadracing-reglement er en idrett, og er organisert under Norges Idrettsforbund (NIF) og underbruket Norges Roadracingforbund (NRF). Vi er altså på samme nivå som fotballforbundet, skiforbundet osv. Dette f.eks. til forskjell fra å kjøre bil på bane, som ikke er en idrett og er organisert under Bilsportforbundet. Det gir på en måte mening, siden det å kjøre motorsykkel er en fysisk dans som fordrer kroppslig utfoldelse, kontra det å sitte i et sete, vri på et ratt og trykke på noen pedaler 😉 Norges Idrettsforbund setter noen tydelige personlige krav for idrettene organisert under deres paraply. Du må være medlem i et idrettslag Du må ha lisens for å utføre idretten din, og den er tilknyttet at du er medlem i ditt lokale idrettslag For arrangør av ting som langrennskonkurranse, roadracingtrening og lignende så krever NIF Arrangementer må ha en lisensiert arrangør/stevneleder Alle deltakere må ha lisens hos sitt forbund  Med mere. Så - hva skulle vi gjøre? Desmodromene er jo ikke et idrettslag, så det var helt umulig for oss å arrangere roadracing-treninger. Det første vi prøvde å gjøre, var å melde inn Desmodromene i NRF. Avvist. Så prøvde vi å gjøre om Desmodromene til et idrettslag ved å endre vedtektene våre. Avvist. Til slutt lagde vi et idrettslag, med statutter etter mal av NRF. Det heter Nidhogg Roadracingklubb, og ble godkjent. Vi hadde altså to organisasjoner, en for Desmodromene som før, og en for roadracing. Jeg og flere gikk stevneleder-utdanning, slik at vi kunne arrangere roadracing-treninger. Mye arbeid ble lagt ned, og vi fikk støtte fra erfarne folk i f.eks. Borg MC. Det var en god driv for å kjøre RR med Ducati, miljøet var fint og alt var bra. Men etterhvert ble det færre og færre folk år for år. Hvorfor? Teoriene er mange... Selv om Ducati roadracing-miljøet ligger brakk nå, så er det dette som ligger til grunn for at Desmodromene har kunnskap og kapasitet til å arrangere banedager for medlemmene nå i dag. Til slutt vil jeg nevne en spesiell kar, nemlig @Dagfinn . Han hadde drivkraften, så muligheter da vi fikk nei, og gjennomførte RR-satsingen som er grunnlaget for banedagene klubben har kompetanse og økonomi til å gjennomføre nå. Til slutt, for å svare @Rune Isaksen spesifikt: For å motta grasrotandelen må man være et idrettslag. Nidhogg er det og kan motta. Desmodromene er en forening for Ducatieiere og -interesserte og kan ikke motta.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer