Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen her som har meninger om ettermarkedets rearset til Monster 1200 / 821? Burde jeg? Har veldig lyst på, både pga muligheten til å flytte opp fotpinnene og fordi de ser veldig kuuuule ut. Har også sett på muligheten for at dette kan drenere kontoen. Erfaringer noen?

Skrevet

Nyere 1200 har ryddet litt i problemet fører/passasjer. Hjelper sikkert.

Kanskje skal man tenke i retning fjæring og geometri først ... (?)

Rimelig løsning; gecko racing italia (eller noe sånt)

Skrevet
57 minutter siden, andre.bergheim skrev:

Gecko sine var betraktelig mer kontovennlige ja. De hadde jeg ikke hørt om. 
 

Og du har trolig rett i det med fjæring og geometri 🙂


 

Gecko har attpåtil vært omtalt her før og er å finne med et enkelt søk på "rearsets".  Hvem kunne tenke seg at hjemmesiden også er et oppslagsverk 😎 

Vanlig klagepunkt er diverse deler som skrapes nedi. Særlig på høyre side(?) Kan godt være at løsningen er høyere fotpinner, men da kan det plutselig være noe annet som går nedi.... Jeg har fjæringen som mistenkt nummer én. 

Skrevet
8 timer siden, stoppitide skrev:

Gecko har attpåtil vært omtalt her før og er å finne med et enkelt søk på "rearsets".  Hvem kunne tenke seg at hjemmesiden også er et oppslagsverk 😎 

Vanlig klagepunkt er diverse deler som skrapes nedi. Særlig på høyre side(?) Kan godt være at løsningen er høyere fotpinner, men da kan det plutselig være noe annet som går nedi.... Jeg har fjæringen som mistenkt nummer én. 

Jeg gjorde jo et enkelt søk på rearset (uten flertals s’en) og da fant jeg ikke Gecko. Ser det er delte meninger på nett om et sett er et sett eller mange sett. Skulle du sett…  

For meg blir det med høyere fotpinner et forsøk på å få bedre forankring med det ytre beinet når jeg skal tøffe meg i svingene på bane 🙂  

Skrevet

Når det er sagt så hadde jeg en plan om å ta meg på tak og prøve raceinstillingene på fjæringa som beskrevet i manualen neste gang jeg skal ut å svinge meg. Regner med det vil utgjøre en ganske stor forskjell. 

Skrevet

Jepp - du vil ha nytte av å lære deg å skru fjæring. Nyttig og gøy. Godt for sjelen å lære noe nytt. Dog skal det sies at Monsterfjæringen ikke blir 'race' før den er byttet ut. For deg er det allerede for sent - du er litt smittet - du er litt nysgjerrig og da kan du like gjerne booke time hos Esp1tech med en gang - slik at du får mest mulig ut av sykkelen din så snart som mulig. Det er sløsing med kjøreglede å vente.

Søket etter rimelige rearsets hadde funnet Gecko hvis du hadde søkt her på vår hjemmeside. Det var poenget.

Hmm... høyere knær for bedre forankring....   Frem med den gode gamle papp-menneskefiguren din og leke med vinkler og posisjoner. Har ikke pappfigur? Finn cycle-ergo.com og endre fotpinneposisjonen til de alternativene Gecko tilbyr. Ingen selvfølge at knærne kommer høyere av at føttene flyttes bakover + oppover. Du leser av endring i hoftevinkelen for å se om kneet er flyttet opp eller ned. VELDIG vanlig feil å flytte føttene bakover (rearsets) når det de fleste trenger er 'upsets' og/eller 'forwardsets'.  Japanske Sato Racing er eneste/en av få som lager slike varianter - logisk nok til det asiatiske markedet der folk flest er for korte i lortfallet til å ha nytte av faktiske rearsets.

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Litt tempo til Cortina 😎 Fem minutter regn. Ble jeg våt?⛈️😅😅😅 Nå turens (kun) andre skinndresspils, men bare desto større nytelse. Fra nesten 40 grader en uke til bare 20 grader her. HEELT ok! 20260719_151137.mp4 Snart skal Per få sånn gave han liker så godt ❤️👏😆
    • Har booka hotell Kvitfjell og Idre. Kommer uten dame denne gang. 
    • En forhenværende Desmodrom har ryddet i verktøykassa og funnet et par originale hendler som ikke har vært i bruk.  Han hadde en 996 og mener de stammer derfra. Sjekk delenr. Betaler du for forsendelsen, så blir de dine.  Kontakt Dag Støp Westnes Rekeveien 1B 3154 Tolvsrød. telefon 48119000 [email protected]
    • I går ankom jeg Castel Del Rio etter en fin men særs varm tur opp fra Pistoia. Dusj og lunsj på flotte hotell Gallo, før et par timers kosetur opp til fabrikken. I gruppen for omvisningen møtte jeg tilfeldig vis igjen en kar vi pratet med i fergekøen i Oslo ved avreise. Han hadde hatt en i overkant spennende tur siden sist, med to ublide møter med lokale. Først uprovosert håndgemeng med en tysker, som litt senere fikk se innsiden av en politibil, og så en ugrei episode med en som trodde han kjørte en langt smalere bil enn tilfellet var over ett av alpepassene. Heldigvis kom han unna med det meste i behold begge gangene.    Fredagen fikk en passe rolig start med gjenforening med sjølveste Presidenten, felles frokost, og besøk på landsbyens gelateria. Så en fortsatt svært varm men trivelig tur på veier som er så svingete at det er komisk. Tenk på en klyse overkokt spaghetti slengt ut på et kart over fjell og daler. Presidenten hadde overskudd til å telle 90 svinger, mens førstereisen hadde sin fulle hyre med å henge på.  Langs dagens rute har vi øvd på svinger, på å raskest mulig få av kjøreklær uten å vrenge foret når alt er klamt, forsket på varianter av av luft i hjelm uten at det skal bli fluepapir av fjeset, og vurdert Mugellosandfellens evne til å stoppe en MotoGp-sykkel som kommer rasende ned langsiden i 350km/t. Den ser heldigvis bedre ut enn de stedlige sanitærforholdene… Vi fikk sett noen krigshistoriske godbiter, drukket flerfoldige doble espresso, salamiblings og inspeksjon av Hr. Borges park i Scarperia, og kost oss over godbiter som Gioggo og Futapass.  Fikk et slags anerkjennende nikk fra en lokal på Hypermotard da vi steg av hver vår sykkel på Raticosa. Han lå bak meg de siste kilometerne opp. (Kan hende var det medfølelse eller noe slags lokalt utrykk for dårlig kjøring. Men en stakkar må få leve i trua)   Italia leverer! 
    • Da har vi etablert oss på Gallo i Castel del Rio. Rundtur i traktene startet med Coniale-avstikkeren. 9km med 90 svinger x 2. Høy underholdningsverdi Så sightseeing rundt Mugello Selvfølgelig innom Borges park i Scarperia og Futa pass før sen lunch på Raticosa. Runder av dagen med Limoncello  
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer