Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tjohei

Kanskje er fremtiden elektrisk. Kanskje hydrogen. Kanskje noe annet. 

Jeg synes det er bra at det er Ducati som leverer syklene til den elektriske toppserien i motorsykkelracing. Det betyr at Ducati kan bli ledende på elektriske gatesykler og dermed sette en standard som blir mindre kjedelig enn det de fleste andre produsenter kan klare. 

Skal vi bry oss?

Skal vi slutte med mc?

Skal vi endre foreningen på noen måte?

 

 

Skrevet

Skal vi bry oss? Det er bra å være positiv uansett om man foretrekker forbrenning eller ei.

Blir det som bil, får produsentene et Max gjennomsnittstak på CO2 utslipp de må holde seg til på tvers av modeller. Da er det flott å ha masse elektriske modeller slik at man kan prioritere spenst i forbrenningsmodellene.

For eksempel er det glimrende for Porsche å selge massevis av elbiler. Da kan man fortsette å lage noen 911-er som gir full bensinglede…

  • Takk 1
Skrevet

Ja synes vi skal bry oss og følge med på all utvikling her, også  om man sverger til tradistradisjonelle og eldre mc,er

Slutte med mc?, ikke før jeg må👴😅

Vurdere endringer er alltid sunt, gode konkrete innspill fra medlemmene er viktig . Flere kan ta eierskap til endring/utvikling?

Basert på det solide fundamentet her trenges det kanskje bare justering(er). 

En ting sikkert, ny teknologi kommer på løpende bånd også i mc verden

Spoiler

 

 

  • Takk 1
Skrevet

Hei, hei!
Jeg er helt enig med deg om at det er bra at Ducati er såpass fremme på elektriske sykler. Det lover bare bra.
Om vi skal bry oss? Ja, på en positiv og bra måte. På ett eller annet tidspunkt blir det satt ett punktum for forbrenningsmotorer. Vi kan være med og forme utviklingen til en viss grad.
Skal vi slutte med MC? Nei, overhode ikke. MC og bilinteresse har og er ofte relevant til lyd og lukt. Det brommer og bråker, lukter både svidd og harskt.. Men dette tankemønsteret må tilpasses og endres over tid. Sakte men sikkert går det over i en annen retning.
Skal vi endre foreningen? Overhode ikke spør du meg. Ducati er Ducati uansett. Alltid foran.

  • Takk 1
Skrevet

Hei Skolberg!
Tror ikke det var snakk om den typen elektriske sykler (?), men den modellen du har der er utrolig flott!
Har hatt lyst på en slik lenge. Husk hjelm! 🙂

  • Liker 1
Skrevet

Jeg skjønte nok det 😉

Det blir spennende å se om Ducatis Moto-e sykler vil klare raskere rundetider enn Moto3? De burde jo egentlig kunne klare bedre tider enn Moto2.

Sven

  • Liker 1
  • stoppitide fjernet fremhevingen av denne emne
  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Det er forskjell på måling med tanke på banekjøring og dette som er sjekk av lovlighet i henhold til sykkelens typegodkjenning. Likevel; sannsynligvis ikke lovlig på vei dersom det ikke er tillatt på bane i Norge. Har du det originale?
    • ok, men Alexander har målt det én gang før, og det var altfor høyt
    • https://mco.no/blogs/nyheter/ducati-oslo?fbclid=IwY2xjawTZW1lwZG9mAWV4dG4DYWVtAjEwAHNydGMGYXBwX2lkEDIyMjAzOTE3ODgyMDA4OTIAAR5pdsR-bwqsqB3og331Ag6xloCJQfoO3wv5iKddcjGaDExsTo09SVlWDjDOHw_aem_n-53qG7ChRlGAL6dPxB0HA
    • Turen ned til Baden-Baden er nesten ok hvis man er heldig med været og trafikken. Hjemreisen er det vanskelig å juble for. Begge veier kan tas med tog. Eller McTransport. McTransport er et godt tilbud, men finn frem et ark og sett opp alternativene. Regn med omtrent en halv dag både for å levere og hente sykkel. Opp midt på natten for avreisen, men det er kanskje ikke noe problem for alle. Man må ha siste natt ganske nær München før hjemreise og det stjeler litt alpetid. Hjemreise med lastebil/fly tar en dag + noe av München-tilbringerdagen + hente sykkel = 1,5 dager? Turen ned tar en dag inklusive noen timer inn til Alpene, men + svært tidlig opp + levere sykkel = 1,5 dager? Kielferge og så kjøre Baden-Baden tar to dager ned. I år delte vi opp Tyskland for behageligere hjemreise. Siste godkjente kjøredag inkluderte 20 mil oppover i Tyskland. Da teller hjemreisen én full Autobahn-dag + innspurt Kiel og fergedag. Oslo neste morgen... telle en halv dag(?) Tilsammen 2 - 2,5 dager. Kun en snau dag mer enn lastebil/fly. Tog-alternativet tar én dag ferge + en dag vente på/være på toget. Ankommer Alpene grytidlig neste morgen = 2 dager. Returreisen (sjekk om det tibys reise akkurat din dag) med tog (som går på kvelden og ikke koster feriedager i det hele tatt) tar da KUN én dag på båten. Pluss eventuelt morgenen man legger til i Oslo. 1 dag. Lastebil/fly tar 3 feriedager. Ferge/tog tar 3 feriedager. Ferge/kjøre tar 4,5 feriedager. Jeg kommer til å sikte på toget. I hvert fall for hjemreisen. Prismessig kommer alternativene overraskende likt ut. Det aller viktigste er at man faktisk bestemmer seg, setter av tid og gjør tidlige forberedelser. Siste liten opplegg blir lett stressete, mindre vellykket og altfor ofte ikke noe av. GO!
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer