GĂ„ til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

De tre hĂžyeste veiene i Pinsen? Forutsatt at de er Ă„pnet etter vinteren😎

Her og nÄ husker jeg ikke presise navn, men det er hytta oppunder GaldhÞpiggen, BlÄhÞe fra VÄgÄ og den som ligger i Alvdal omtrent.

Turen kan gjÞres pÄ to eller tre dager - skriv gjerne hva du foretrekker hvis du har lyst til Ä bli med. 

Kanskje Elveseter + "GaldhÞpiggen" fÞrste dag, BlÄhÞe og Alvdal pluss overnatting FunÀsdalen pÄ dag to. SÄ den hele og stappfulle VEIEN-hjemturen pÄ dag tre?

Rekk opp hĂ„nden hvis du vurderer deltagelse, kanskje vil pĂ„virke turen og dessuten gjĂžre meg glad for respons😊 

20240720_123213.jpg

20240720_124208.jpg

20240720_124251.jpg

Skrevet

Flott 👍

Opp til sommerskisenteret er det asfaltert. Litt Þstover, VÄgÄmo, opp til BlÄhÞe, der er det grusvei av typen hardt underlag- Litt lÞs grus pÄ veiskulder, men man tar det rolig nok til at man ikke blir brÄtt nÞdt til Ä komme seg unna andre veifarende. Veien opp til Tronfjell er ogsÄ hardpakket uten lÞs grus. 

Hva tror du? Mulig? VELDIG stor fĂžlelse Ă„ vĂŠre sĂ„ hĂžyt😎

  • 4 uker senere...
  • 1 mĂ„ned senere...
Skrevet

NĂŠrmer seg 😊 De oppdaterer tilsynelatende ikke informasjon om Ă„pningsdatoer, sĂ„ jeg har sendt spĂžrsmĂ„l. 

VÊret ser tÞrt og pent ut. Omtrent syv-Ätte-ni pÄ selve toppene og opptil 24 nede i dalene.

Rekk gjerne opp hÄnden hvis du Þnsker Ä delta. 

Vi kan enten kjÞre slik jeg skisserer i fÞrste post ELLER Elveseter lÞrdag, alle tre toppene sÞndag, overnatting pÄ Frichs Hotell i Alvdal og retur mandag. Tanker om disse alternativene? Andre forslag?

 

Skrevet

Neida - det ble en Êresrunde for vinteren oppe i hÞyden. 

Jeg har fÄtt fÞrstehÄnds info om kjÞrbarhet/Äpen/stengt. Noen decimeter nysnÞ og kjetting eller enkelt og greit stengt.

Turen er fremdeles en artig greie, men det mÄ bli litt senere. 19. - 21. juni eller 20. - 22 for eksempel...

Vi hþres😊

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved Ä benytte denne siden godtar du vÄre PersonvernvilkÄr og Retningslinjer