Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Etter endt kjøring i dag så ser jeg at kjøleveskenivået på min Xdiavel er under min i ekspansjonstanken!

Dette er jo veldig frustrerende ettersom planen er å kjøre i morgen også, så kommer spm. Er det noen som har evt vet hvor en kan få tak i kjølevesken Agip Permanent Spezial på en lørdags kveld?

Får håpe det ikke er lekkasje noe sted, er snakk om en ny sykkel som har gått kun 35 mil.

Skrevet

Etter endt kjøring i dag så ser jeg at kjøleveskenivået på min Xdiavel er under min i ekspansjonstanken!

Dette er jo veldig frustrerende ettersom planen er å kjøre i morgen også, så kommer spm. Er det noen som har evt vet hvor en kan få tak i kjølevesken Agip Permanent Spezial på en lørdags kveld?

Får håpe det ikke er lekkasje noe sted, er snakk om en ny sykkel som har gått kun 35 mil.

Står den vertikalt/"oppreist" når du måler?

Skrevet

Jepp den står oppreist når jeg måler ja. Det finnes typer kjøleveske som ikke skal blandes så derfor litt skeptisk til det. I gamledager var det vel slik at man ikke skulle blande rød og blå, denne er lilla. Hvis den har samme benevnelser så er det jo ikke noe problem, da er det vel bare å blande i vei!?

Skrevet

Ganske trygg på at det du kjøper på bensinstasjon er blandbart, men les innholdet for sikkerhets skyld så ser du vel hva hovedbestanddelene er. En skvett vann for å etterfylle går jo også bra.

Skrevet

Hei igjen, prinsippet er at man IKKE blander de forskjellige fargene. Der er fordi sammensetningen av kjemikaler reagerer med hverandre på en negativ måte. Hvis det skal bare etterfylles bare litt (toppe opp)og man er i tvil bruk destilert vann. Ved konsentrat bland det ut med destilert vann.

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Jeg er også med, datoene reservert i kalenderen min, rom booket hos Elveseter. Både Diavelen min og jeg er allergisk mot all form for grus og vil i så fall vurdere enn alternativ rute der det kan være aktuelt.
    • Fra side 131 om motorsykkel. Jeg er fremdeles veldig underimponert over hva "ekspertene" klarer å koke sammen. Det kanskje verste er at de tilsynelatende er godt fornøyde selv - de samme folka som har brukt hele sin arbeidstid på å redusere ulykkene i mange år - bruker nå årevis på å finne ut hva som ikke funka og så kommer de opp med, mer eller mindre, de samme idéene igjen. Rundet av med å proklamere at de skal endre motorsyklistenes adferd MED HOVEDSAKLIG TVANG. Det neste? Skatt? 🤔 Vel, vel - les i vei. Gidder ikke? Skjønner det godt. Kortversjonen er at det blir litt innblanding, litt tvang, litt hyggelig holdningsprat, en og annen gul vest, MYE informasjonsinnhenting og annet kontorarbeid. Forsåvidt hyggelig at vi tilsynelatende, om ikke annet, kan fortsette å kjøre Ducati på vei og på bane 😎 Nasjonal tiltaksplan for trafikksikkerhet på vei 2026-2029.pdf
    • Temadagen hos Løvaas på lørdag AVLYSES pga få påmeldinger. Vi får håpe interessen er større neste gang. Mulig mange har fått med seg det meste på mc messa eller ikke er klar for å planlegge mc sesongen ennå.  Uansett så er en tur til Holmestrand og Løvaas alltid morsomt, hyggelig (kanskje dyrt) for de som tar seg en tur. Sees om ikke veldig lenge på 2 hjul😁
    • Mnja, det blir muligens en helt ny klassiker i rødt som begynner på M😉🏍🇮🇹
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer