Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Nevner bare at Tryg har oss på listen over godkjente førerutviklingskurs:

image.png

"Ved deltakelse på disse førerutviklingskursene vil din mc-/bilforsikring gjelde som normalt selv når du kjører på bane.".

  • Liker 3
  • 2 uker senere...
  • 5 måneder senere...
Skrevet

En av våre deltagere var såvidt nedpå asfalten i sommer. Ingen personskader. Han har forsikring i Gjensidige og meldte inn kaskoskaden. De forhåndsgodkjenner som kjent ingen kurs eller arrangører, men ba om en uttalelse fra oss så jeg skrev om uhellet, omstendighetene, forløpet og føreren.

Noen uker senere fikk han fullt og tilfredsstillende oppgjør.

Jeg vet ikke om det betyr at vi kan betrakte Gjensidige som en anbefalingsverdig kaskoselger, men i hvert fall ikke helt håpløs. 

Vi fortsetter vårt sikkerhetsfokus, deltagerne fortsetter ansvarlig kjøring og selskapene kommer oss i møte - ganske fin utvikling egentlig.

  • Liker 1
  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Ok - Rudskogen bekrefter i dag, men legger til vanlige forbehold om at nesten ingenting her i verden er helt sikkert. Kortversjonen er at helligdager er "silent days" med begrenset passeringsstøy 95dB, et par timer kortere åpningstid pr uke og at vanlige dager (ikke race eller "festival") er som de har vært i nyere tid - 100dB i depot og 110dB passering ute på banen.  Rudskogen understreker at det KAN komme endringer. I forskjellige retninger. Rudskogen selv, støy-fagfolkene, nabokollektivet, brukerne, politikerne, byråkratene og advokatene driver fremdeles med tanker og diskusjoner. MC-Akademiet berøres av endringer av "silent days". De gjør en fantastisk jobb med kjøringene sine og har vært aktive med å understreke at de ønsker bedre rammevilkår for å gjøre sitt frivillige samfunnsoppdrag. https://www.r-a.no/frykter-at-viktige-kurs-forsvinner-95-desibel-er-fortsatt-umulig-a-overholde/s/80-41-1321 Mest sannsynlig at vi kan fortsette som før - samme gode musikk - kanskje med endringer ukedag/åpeningstider. Vedtaket: vedtak om tillatelse Rudskogen Motorsenter.pdf-1.pdf  
    • Metzeler M9RR imponerer. Pendling/tur/alper/autobahn/Rudskogen i fin miks OG med varierende dekktrykk for å unngå trapping og flat spots lengst mulig. Det funker!! Målt kaldt; 30psi/2bar på bane og i alpene. 40psi/2,8bar på autobahn og av og til pendling. Fantastisk grep og god forutsigbarhet. Trygg følelse. Kanskje 2 sek saktere runder enn Racetec K3. Pluss veldig bra holdbarhet!! 9.000 bak - uten flat spots. Nå 11.000 foran og først i dag bittelitt trapping, men 1.000(-1.500?) igjen. 
    • ... 96? Målt den tiden vi var i bevegelse? Kan vel ikke være inkludert pauser😲😲🫣
    • .......Glemte å nevne at maten på Pernilla Wiberg igjen var ekstremt god.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer