Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har ikke svaret, men vet at det er omdiskutert/forvirrelse om hva som er riktig på nye reimer kontra brukte. Ducati har forandret anbefaling underveis. Det skal være forskjell. Tror folk. Egentlig skal det være riktig hele tiden, men da må man altså "kjøre" dem inn og så justere igjen. Fort gjort for DIY'ere, men rett ut fra service må dette gjøres slik at eierne kan kjøre uten å behøve å tenke/gjøre noe med det. 

Jeg har åpne deksler og dermed den luksusen å kunne sjekke f.eks. stramhet med kald kontra varm motor. KJEMPEFORSKJELL. Det behøver du ikke forholde deg til, men det er en understreking av at riktig stramming faktisk er viktig.

Telefon til verksted hjelper deg. Eller sjekk internetten hos troverdige Ducati-eksperter. Tidligere nevnte Krista hos Ca Cycleworks har masse YouTube videoer om emnet. Usikker på om han har for 996/DesmoQuatro/S4R motoren. Australske guru Brad Black aka BikeBoy har lagt ut rapporter av nesten alt han har gjort i sin karriere. Grav i vei.

Skrevet

Jeg forsøkte noen apper, men fikk alt for mye forstyrrelser og usikre målinger. Kom over det verktøyet Løvaas bruker for en rimelig penge på eBay, så nå bruker jeg det. Bor du på østlandet kan du gjerne låne. Jeg holder til på Nærsnes, like sør for Oslo.

  • Liker 2
  • 2 uker senere...
  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Alltid gøy å følge med på slippet av nye sykler…. https://www.ducati.com/ww/en/home/ducati-world-premiere   Synes ny Panigale er knalltøff, selv om øynene mine klarer seg best uten vinger på motorsykkel. Spennende med tilvalgsmuligheter, spesielt alle variantene av lakk. Undres om det kommer til å spre seg til andre modeller, eller om det er noe man går bort fra igjen. Selv hadde jeg slitt med å velge andre enn rød. Hva med dere andre? Morten klar for et nytt gult eventyr?  
    • Morten, innehaver av mc-transport, gikk bort i september.  Virksomheten skal drives videre med en sjåfør som har jobbet der av og på i flere år. Han har base i Trøndelag så det blir noen endringer i stedene for lasting/lossing. 😪 / 🏍👏
    • Huff. Ja det kan alltid bli verre… Lykke til med ditt vær. Ser bedre ut på mandag…?! 😂
    • Min empati yter deg sympati 😁🏍
    • It ain’t over till the fat lady sings - eller  - turen er ikke over før man er helt hjemme. Ut fra Kielferga møtes jeg av et skikkelig drittvær. Politiet som står klar med promillekontroll har en anelse respekt i blikket når jeg får kjøre videre. Det regner bra, og Monsteren hevder det er 2 grader. Litt av en avslutning på turen.  Hjemme nå, men Monsteren er så våt og møkkete at den slipper ikke inn i garasjen på noen dager enda 🙂
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer