Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Det Jeg var på et motor museum i Finestrat nær Benidorm i Spania for noen dager siden. Absolutt verdt et besøk. En historie fra tidenes morgen på 4 hjul, fram til moderne tid. Noen kuriositeter som De Lorean, tilbake til fremtiden bilen og et digert flak av Cadilac Fletwood limousin på nesten 7 m, brukt av diktator Franco. 

For å forsvare innlegg her, så var det utstilt 2 DUCATI. En liten «Mini» og en 250 GT. Minien ser ut til å være en selvbygd sak bygd på en liten motor. Ingen beskrivelser. Ser ikke ut som Cucciolo på 48 ccm fra 1946/1950, men heller ikke 98 ccm fra 1954. De laget også 2 takt 50 ccm motorer på 60 tallet. Noen som vet?
250 GT´n ser ut til å være en Desmo 175 ccm, står stemplet mellom kammene.

Jeg legger også ved noen bilder av fra et herlig lite mc museum nedenfor Guadalest i Spania. Motorsykler som en ikke ser noe særlig til på andre museum.

Per Borge

IMG_4489.jpeg

IMG_4493.jpeg

IMG_4495.jpeg

IMG_4494.jpeg

IMG_4497.jpeg

IMG_2567.jpeg

Mc museum nedenfor Guadalest i Spania

IMG_2566.jpeg

IMG_2564.jpeg

IMG_2563.jpeg

IMG_2561.jpeg

 

IMG_2560.jpeg

 

 

 

  • Liker 1
  • Takk 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer