Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

God kveld,

 

Mulig dette er helt feil men søker råd om valg av sykkel, ettersom beslutningen er tatt - det skal kjøres motorsykkel igjen. Selvfølgelig Ducati.

Hva skal man velge 848 eller 1098?? Hva skal man hensynta av KM stand etc etc...fallgruber??

 

Hilsen "Ducati frelst"

Skrevet

Velkommen om bord :)

 

Begge skal vel være kurrante sykler. Servicer fulgt, god pleie, oljeskift helst litt oftere enn hovedservice er viktige saker. Det er få, hvis noen, superbikes til salgs med så høy km-stand at det er skummelt. Pluss med ferske dekk, ferske belter, fersk hydraulisk væske, overhalte demperkomponenter hvis over 30' km.

 

Noen konkrete sykler å linke til?

Skrevet
Skrevet

Det er ikke godt å si om det er vesentlige forskjeller på de tre - bortsett fra at større er bedre (?).

 

Man kan sjelden vite om det blir noe ekstra som må gjøres på en brukt sykkel, men det er sikkert klokt å ha litt i reserve - både penger, tålmodighet og aksept for at brukt er brukt. Som nevnt er ferske dekk og belter et pluss.

 

Forsikring er et tema som av og til overrasker ferske kjøpere. Kanskje greit å undersøke det først...

 

Når det klør i kjøre- og kjøpehånden, så er det viktig å være 'fornuftig' - likevel: Ducati er jo engasjerende og av og til må man bare tråkke til og satse på at det meste blir tilfredsstillende selv om det ikke er 100% perfekt.

Skrevet

Nå er jeg en voksen mann, så forsikring og vett er i behold. Ene av forslagene delt er testet og ikke funnet verdig. Er en pertentlig kar, så blir å ha tålmodighet i kjøp.

Vet du hva Termigoni og ECU Remo koster til en 1098?

 

Takk for hjelp og innspill.

Skrevet

Du må nesten spørre en forhandler for å høre hva som kan skaffes til 'din' sykkel og hva de skal ha for pakke med slip ons + filter + ECU. Grovtipper rundt kr 15.000,-.

Skrevet

1098 frister mer enn 848, men det er kanskje fordi kubikk frister. Sammenligent med min etterhvert gamle Ducc, er selv 848 et sprekt alternativ. 1098 eller 1098 S? Hvis sykkel er modifisert, er de originale delene med? Ellers er begge alternativ fristende. Vet ikke om dette svaret bidra med noe, men men. Snille priser på 848.

Skrevet

Jeg har hatt 2 stk 848 Evo/Corse på vei, èn 848 Evo på bane (gatesykkel ombygget til bane uten noen modifiseringer å snakke om) og sist en "hybrid" av en 848 "Evo" med 1098 ramme. I mine øyne har dette vært mer enn nok. I hvert fall på gate. Den er myk, smidig og har masse Power med 140 sultne gamper (Evo). En 1098 gir kanskje litt mer, men da har du fått mine "848" erfaringer. Jeg har akkurat solgt gatesykkelen og den ble hentet av kjøper i forrige uke.

 

Lykke til med ditt valg og ny Ducati, uansett hvilken av dem du ender opp med :)

Skrevet

Heisann,

 

Takk for mange gode innspill, skal sjekke ut en 1098 i Oslo imorgen.

Står til 136' men det bør være noe prutningsmonn :-)

 

Ellers er det jo også noen 848 tilgjengelig, det blir Ducati uansett :-)

Skrevet

hei. var i tilsvarende sit som deg for en tid tilbake. hadde riktignok hatt mc i mange år, men ønsket noe annet enn japansk, dvs ønsket meg en ordentlig mc.... endte opp med 999s i 2005, hadde 3 supre sesonger og byttet til 1098 i 2008. den var da brukt 1 år, 2500km. etter 7 sesonger og 18000 km er det fortsatt bare lutter glede. er innom AMD i oslo en gang i året, de gjør det de skal og me all happy... de monterte bl.a termignoni - DA ble jeg fornøyd!! den 1098 du hadde link til så bra ut;) 3 eiere og kun 9350 km må dobbeltsjekkes...... 848 ville ikke vært mitt valg, selv om den i Skien nok kan forsvares ut fra stand, pris etc.

Lykke til som Ducatist....

Skrevet

Som fersk Ducatist, hva bør jeg se etter ved kjøp av brukt sykkel?

Er en 1098 til salgs, 2007 modell bruktimportert fra Italia med lav KM.

 

Prøvekjørt denne, men synes det skrapet i bramser foran og slakk kjede, bar ikke preg av veldig godt vedlikehold. Er byttet olje, filtre og reg reimer på Ducati verksted i Italia.

En tilstandsrapport er vel alltid lurt, uansett pris.

 

Noen tips, anyone?

 

Takk :-)

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Hei alle desmodromer!  Velkommen til en spennende temadag hos Løvaas Motor allerede lørdag 14/3. Vi satser på å gjenta fjorårets suksess.  Sesongen nærmer seg i stormskritt selv om snøen laver ned om dagen.  Løvaas lover at de har nye Ducati 26 modeller å vise fram og som sikkert også i år kan avstedkomme litt diskusjoner. Det blir nok spennende og hyggelig både for de som har vært på MC messa og ikke. Kommer du er det fint hvis du legger inn et svar før 13 mars,  vi trenger det for pizza bestilling. Temaer: Visning av nye modeller og kjøreutstyr. Tips om nyttige vedlikehold før sesongstart    Nytt og nyttig om kjøreutstyr  Velkommen!! Tidsplan: 11:00-15:00 30 min lunsj mellom kl. 13:00-14:00. Pizza fra Hardy´s. Blir det like stor deltakelse i år? Det hadde vært gøy😃  
    • Desmodromenes Ducati banedag 19. mai Velkommen tirsdag 19. mai, klokken 15 - 19 med fem gromme pass for alle. Oppmøte kl 14. Les vår ABC grundig, memorér og følg den. Obligatorisk teknisk kontroll kl 14 Førermøte kl 14.30 Påmelding gjøres lenger ned på siden for 1.980 frem til 21. april. Fra 21. april er prisen 2.300 Påmeldingen stenger på kvelden søndag 17. mai kl. 23.59 (vi har kun forhåndspåmelding) Ikke videresalg av billetter. Ingen angrerett eller refusjon etter 21. april.  Banekjøringen er åpen for medlemmer av Desmodromene og de danske og svenske Ducatiklubbene.  Det er også noen gjesteplasser for de uten medlemskap, eller medlemmer på andre merker. Disse betaler noe mer for deltagelse.   Du må krysse av for at du godtar kjøpsvilkårene OG har satt deg nøye inn i Desmodromenes egenerklæring og vår ABC for banekjøring.  Gruppeinndeling: Grønn = nybegynnere og alle som ønsker å øve i rolige former. Hvis det er din første gang med oss på Rudskogen, så skal du melde deg på i denne gruppen Gul = for de som har kjørt på bane tidligere og som ønsker litt tempo Rød = for de med mer erfaring Spørsmål?  [email protected]      
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer