Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Første av flere løp søndag 17. april B) Kl 13 såvidt jeg kan se...
 
Info fra arrangør http://www.fimcevrepsol.com/en

Plassen Roadracing Team https://www.facebook.com/groups/plassenracing/?fref=ts

LIVE streaming (opptak også, tror jeg) på Youtube https://www.youtube.com/user/CEVMotorcycleChamp


Gutta er på plass i Spania, de har skiftet olje på sykkelen, pumpet luft i dekkene og sikkert noe annet småtteri.


Heia/forza Plassen :)

  • 1 måned senere...
  • 3 måneder senere...
Skrevet

Etter noe stang ut hittil i år garanterer teamet bedre resultater nå i helgen, på Jerez. Løp kl 11 og 14 på søndag. Live sending på youtube ("FIM CEV Repsol") Som pausefyll kan man se WSBK løp 2 kl 13 (løp 1 lørdag kl 13)

  • 1 måned senere...
Skrevet

GRATULERER og takk for strålende underholdning  :)

 

Beste privatfører og sjette totalt i årets siste løp.

 

13. plass totalt og åttende plass blant privatførerne - sesongen summert.

 

Denne serien kjøres ikke neste år, så det blir spennende å se hva Plassen ønsker og klarer å få til i 2017. England, Tyskland, USA ???

  • 3 måneder senere...
  • 1 måned senere...
  • 1 måned senere...
Skrevet

Hilsen fra Plassen Racing Team etter første NM-runde

 

2 seire og ny rekord på Vålerbanen.

 

Ole Bjørn viste gryende storform på årets første 2 nm løp på vålerbanen i helgen. Teamet har hatt en hektisk periode etter kanon kjøringen i det spanske mesterskapet på Valencia i slutten og april, derfor manglet Ole Bjørn litt kjøre trening. Men all rust ble banket av på fredags treningen og på lørdags første kvalifiserings pass så satte han ny rekord på Vålerbanen, han kjøre 57,048 noe som er 0,2 raskere enn hans egen banerekord.

På lørdagens løp var kom det noen regn drypp rett før start og førerne tok det litt rolig på de første rundene. Etter ca 5 runder satte Ole Bjørn opp tempoet, han kjørte seg opp fra 5.plass til tet og rykket ifra resten av feltet. Seier i Superbike NM, samker alltid godt og fører, fans og team smilte fra øre til øre.

Lettskyet og gode forhold var på søndagens løp, Ole bjørn tok da kommandoen

fra start og rykket ifra feltet før han roet tempoet noe de siste 6 rundene, han

gikk i mål hele 16 sekunder foran nr 2.

Nå lader teamet foran runde 2 i NM på Rudskogen 10-11 juni.

Teamet ønsker å takke alle støttespillere, sponsorer, fans, tilskuere for hjelpen

så langt i 2017.

 

Mvh Plassen Racingteam

  • 4 måneder senere...
Skrevet

Årets siste to løp i Spania. Ole Bjørn kvalet superbra med tredje beste tid på formiddagen, litt mer beskjeden på ettermiddagen, men står i tredje startspor i lørdagens race 1 kl 18. Søndagens race går kl 11 (pass på vintertid).

Jeg kikker og etterspør linker til streaming og/eller live-timing....

  • 1 måned senere...
  • 1 måned senere...
Skrevet

Fra teamet - etter noen overraskende gode testdager (som kom i stand etter gode 2017)

Dette resulterte at Ducati Corse / Aruba Ducati inviterte teamet til å delta på deres pre-season test på Portimao banen i Portugal sammen med alle fabrikk teamene fra World Superbike. Vi følte oss litt små da vi rygget vår crafter med campingvogn inn blandt alle de store trailerne, men det er som kjent ikke størrelsen det alltid kommer ann på.
Portimao er en bane vi ikke har kjørt så mye på. Den er utfordrende å lære, med mange blinde svinger og store høydeforskjeller.

Vår Ducati Panigale R er bygget etter FIM sitt Superstock 1000 reglement som er veldig standard i forhold til Superbike. Så ikke nok med at Ole Bjørn skulle bryne seg på de raskeste førerne men også på sykler av en annen standard.
Selve kjøringen gikk ganske bra. Ettersom Ole Bjørn ikke har kjørt på over 3 måneder, brukte han første dagen til å riste av litt rust. Allikevel kjørte han ny personbeste med over sekundet fra sist han var på banen.
På dag 2 klarte han å forbedre tiden sin mer og beste runden ble på 1.45,3 som var 2,7 sekunder raskere enn sin gamle rekord. Disse tidene kjørte han med vanlig Pirelli Superbike slicks.

Raskeste runde fra Superbike førerne med tilsvarende dekk var 1.42,8.(De fleste lå på høye 43 og 44) Selv om Ole Bjørn ikke var helt fornøyd med sin egen kjøring og mente kanskje han kunne kjørt ennå fortere, er teamet veldig fornøyd med avstanden fram til de beste.
Ole Bjørn var også raskere enn flere faste VM-førere, selv med en mye mer standard sykkel .
Med spesielle kvalifiseringsdekk kjørte de raskeste Superbike førerne godt ned på 1.41 tallet, men med tanke på økonomi valgte vi å droppe det og heller fokusere på race-tempo.
Med tanke på utstyret vi sitter på i forhold til konkurrentene og apparatet rundt, gjør Ole Bjørn en kjempejobb. Avstanden opp til de raskeste i verden er ikke større enn at teamet og Ole Bjørn tror at med riktig utstyr og team er det fullt mulig å hevde seg i dette selskapet.

Nå jobber teamet med å skaffe midler for en optimal satsning i 2018, slik at vi kanskje i 2019 kan ta ennå ett steg opp(VM)

Teamets plan er å kjøre det Spanske Mesterskapet i Superstock 1000. Dette er er den klassen som går fortest og er mest prestige å vinne i det Spanske Mesterskapet.
I Spania er roadracing en stor sport og konkurransen der består av profesjonelle team og førere.

post-75-0-80844400-1517610541_thumb.png

  • 1 måned senere...
  • 3 uker senere...
  • 1 måned senere...
  • 4 måneder senere...
Skrevet

Ooops - endringer i det spanske reglementet stopper Ole Bjørn og Jespers kjøring der i år.

Det var sikkert kjipt for det offensive teamet, men også ganske kult for oss som gjerne ser dem på norske baner. Kongepokal i SBK NM frister sikkert...

Teamet skriver på FB:

Uforutsatt endring i reglementet hindrer Ducati og Plassen Roadracing team å kjøre i Spania 2019

Plassen Roadracing team med førerne Ole Bjørn Plassen og Jesper Jeppesen mottok tidligere denne uka en trist beskjed fra det spanske forbundet. Til tross for tidligere å ha gitt oss skriftelig bekreftelse på at sykkel var ok, kom de tidligere i uken med en kontramelding om at homologiseringreglene for ESBK 2019(Spansk Superbike mesterskap) vil forandres.
Tidligere har sykler med ...enten Superstock eller Superbike homologisering vært godkjent brukt i mesterskapet, men for 2019 kun superstock homologiserte sykler.
Dette betyr at teamets sykler ikke får stille til start i Spania, ettersom Ducati V4R som kjent kun vil bli homologisert for Superbike. En beskjed som teamet tar veldig tungt etter å ha lagt opp hele sesongen med tanke på deltakelse i nettopp ESBK.

2019-sesongen nærmer seg med stormskritt – og teamet har benyttet de siste dager på å legge nye planer siden ingen av teammedlemmene har for vane å henge med hodet særlig lenge. Det har vært mange telefoner til teamets sponsorer som har hatt forståelse for situasjonen som har oppstått, men som alle har valgt å støtte teamets endelige valg.

Det er derfor med glede at vi kan annonsere at Ole Bjørn og Jesper vil satse i Norgesmesterskapet (NM) i Superbike i 2019. Mesterskapet har som bonus at det i år også deles ut kongepokal til sammenlagtvinneren. Hovedmålet for 2019 blir derfor å forsøke å få Kongepokalen hjem til Sande i Vestfold. I tillegg har teamet også satt seg noen andre hårete mål. Det legges også opp til deltakelse på enkeltløp i andre internasjonale serier i 2019 for å kunne fortsette teamets utvikling internasjonalt.

Teamets forberedelser fortsetter nå frem til første løpshelg i Norge den 1 juni. Det planlegges treningsopphold og testing i Spania med så mye banetid som mulig for å samle data og samarbeide med demper- og dataloggisspesialister for å optimalisere oppsett av teamets motorsykler denne sesongen. De nye Ducati Panigale V4R syklene er Ducatis råeste motorsykkel noensinne, med mange løsninger hentet fra Ducatis suksessrike MotoGP satsing. Det må derfor forventes noen tilvenning for både Ole Bjørn, Jesper og for mekanikerne i teamet. Det må derfor legges ned atskillig med timer både på og utenfor banen for å bli kjent med syklene og deres potensial.

  • 8 måneder senere...
Skrevet

Det ble jo en stygg skjærings for 2019 der teamet ble rammet av hele spekteret av amatørtull og småligheter. Vi håper selvfølglig på bedre nyheter for 2020.

Hva betyr disse ordene fra Plassen tror du?

"Vi håper på noen fete nyheter angående 2020 i løpet av neste uke, nå er det bare å nyte gp-finalen fra Valencia så lenge."

https://www.facebook.com/Plassenracing/

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Billettsalget er i gang 😎 Husk at det vanligvis betyr at bestilling av gratis ett 20 minutters pass på Misanobanen åpnes om ikke så mange dager. De gangene jeg har benyttet muligheten fikk man ikke noe forhåndsvarsel - bare å følge nøye med og sitte klar ved tastaturet når de åpner (mener det er ved midnatt). https://www.ducati.com/ww/en/experience/world-ducati-week  
    • Godt nytt år til alle Desmodromer og takk for det gamle. 2026 målsetting er å kjøre mer enn i fjor i Norge, samt reise med sykkelen til Isle of Man i august for å se Classic/Manx GP som høydepunkt. Og som nylig pensjonist så er i hvertfall alt mer fleksibelt med tanke på planlegging osv. For se om muligheten for å få seg Ducati fra 90 eller tidlig 2000 tallet er mulig. 2 ventiler og luft/oljekjølt er greia, men den må være mest mulig original. Tidlig på året ennå, så mye og tenke på å se frem til forhåpentligvis. 🇮🇹🏍
    • Tusen takk for at du tok deg tiden til dette svaret og for en imponerende kunnskap. Setter veldig pris på det 🙂
    • Flere innspill;  noen av mine råd kommer av erfaring med bl.a. varmen man gjerne opplever, spesielt syd for alpene. Litt mindre ille i åsene du har sett på, men likevel... Bologna; hvis dere er på museet, så ta med fabrikksbesøk også. Begge deler må bestilles tidlig. Angående; R1 før avreise - få med SP44 ved Cattolica (en av Rossis treningsløyper i ungdomsårene) R2 + R3 ser bra ut, men notèr og vurdér nøkkelpunkter; Mugello, Scarperia, Giogo (betyr vel egentlig bare "topp", men passet heter det), Raticosa, Futa og gjør seriøst forsøk på å få med SS65, SP116, SP60, SP503, SP610, SP32. Overnatt gjerne i "min" landsby Castel del Rio (Albergo Gallo & Galletti) R4 litt hakk i plata? Lucca er i samme nabolag dere nettopp var i? Jeg foreslår å droppe den og heller kjøre nordover til kjøligere Alper/Dolomitter. Transport på A22, ta av ved Lavis og få med SS612 forbi Cavalese på veien til Cortina. Overnatt f.eks. i Cavalese hvis nærmere 40 varme mil helt frem til Cortina blir for mye denne dagen.  R5 kjøre rundt i Dolomittene fra base i Cortina. Kun ett ord å huske; SELLA RONDE. R6 via sjøen Misurina, oppom Tre Cime di Lavaredo, Grossglockner Hochalpenstrasse og kanskje overnatte i Zell am See. R7 sov lenge, pust ut og vink farvel til fjellene. Transport til et eller annet luksuriøst sted med spa og massasje i nærheten av Munchen. R8 gangfart til pick up point
    • Mange takk for et detaljert svar og spesielt dette med å sikre seg garasje 🙂  Vi reiser ned med MC transport og turen som skissert fra meg er med stor hjelp fra min buddy ChatGPT. Den beskriver etappe og / Høydepunkt for dagen, men skal helt klart se nærmere på kartene AI har gitt meg i GPX opp mot dine ruteforslag. Vi har en hel uke for retur til München og tenkte oss innom Ducati Museum på returen hvor foreløpig rute ser slik ut, igjen fra ChatGPT men er var på at den antakelig ikke ser hvordan turen virkelig arter seg på sykkel i forhold til om den er krevende eller ikke..: Dag R1 – Søndag 05.07 (kort dag) Misano → Urbino-åsene / San Marino-området 📍 ca. 120–150 km | 2,5–3 t Avreise: ca. kl. 14 etter WDW Rolig, vakker “nedkjølingsdag”. Misano → Tavullia → Urbino → åsene sør for San Marino Overnatting: Urbino / San Marino / Montefeltro Dag R2 – Mandag 06.07 Urbino → Appenninene → Bologna-åsene 📍 ca. 230 km Mer MC-fokusert dag. Overnatting: Sør for Bologna / Imola Dag R3 – Tirsdag 07.07 Bologna → Ducati Borgo Panigale → Modena → Parma-åsene 📍 ca. 200 km Morgen: Ducati museum/fabrikk Ettermiddag: Passo della Cisa / Cerreto Overnatting: Parma / Appenninene nord Dag R4 – Onsdag 08.07 Parma → Apuan-alpene → Lucca / nord-Toscana 📍 ca. 220 km Teknisk, morsom kjøring. Dag R5 – Torsdag 09.07 Lucca → Brenner-alternativ → Øst-Dolomittene 📍 ca. 320 km Transport + belønning. Overnatting: Cortina / Auronzo Dag R6 – Fredag 10.07 Øst-Dolomittene runde 📍 ca. 180 km Falzarego, Valparola, Giau, Tre Cime. Dag R7 – Lørdag 11.07 Dolomittene → Großglockner → Tirol → Bayern 📍 ca. 260 km Alpin finale. Dag R8 – Søndag 12.07 Kort etappe → München lufthavn 📍 30–50 km  
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer