Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Ønsker å "bygge om" min Diavel litt og lurer på om noen her i forumet vet om "noen som er skikkelig handy".

Diavelen er (som dere alle helt sikkert vet) ikke nødvendigvis tilpasset passasjer veldig godt.

Jeg har allerede kjøpt en Diavel Strada sal og ryggstø, men ønsker ikke å bruke tilbehøret som må til får å koble dette sammen (ramme som inkluderer feste for sidevesker).

Mitt ønske er å ha to forskjellig saler, den originale, med mono-deksel, og Strada salen med ryggstø, og kunne skifte mellom disse på enklest mulig vis.

Er det noen her som kjenner noen, eller vet om et firma som kan gjøre en "tailor-made" løsning, gjerne med armlener til ryggstøtte/strada-sal slik at jeg får med min til døden elskede på korte turer?

Budsjettet er høvelig romslig.......

 

Skrevet

Her er det vel dårlig med stål å feste noe hjemmelaget i? Hvis det stemmer må man vel rett og slett basere seg på bagasjerammen og bygge oppå den - eller?

 

Er SHAD back rest vurdert?

For øvrig mener jeg at passasjers følelse av trygghet primært bør komme av tillit til fører, førers evne til å kjøre smooth, god forankring i fotpinner, sete og mot fører (lår rundt hofter og hender på overkropp). I den leia finnes også mange små forbedrende tiltak.
 

Skrevet

Du ser problemet...., og av den grunn nevner jeg at budsjettet er "høvelig romslig".

Jeg har sjekket med SHAD, men vil ha en løsning der jeg skifter oppsett kun ved å bruke nøkkelen.

Skulle gjerne kommet i kontakt med en "wonderboy" som kan produsere bunnplaten i salen i stål slik at det er mulige å feste ryggstøtte og armlener i "stål-platen"  og bruke "klikk-festet" bak på rammen på Diavelen.

Jeg skal alltids finne en som kan "fylle og trekke" salen slik jeg vil ha den.

Noen av dere må da ha en eller annen "i bakhodet" som er en skikkelig "Entrepreneur"?

 

Til din siste kommentar; Jeg er 100% enig ! Problemet er at jeg har passert 58 år og min til døden elskede blir 59 til sommeren, gift i snart 30 år.

Jeg snek meg til å kjøpe meg sykkel igjen etter 31 år uten sykkel våren '15.

Hvis jeg ordner ryggstøtte og armlener blir hun med på tur, men jeg vil jo selvfølgelig kjøre Diavel på korrekt vis når hun ikke er med uten å måtte "bygge om sykkelen" hver gang.

  • 4 uker senere...
Skrevet

Ja den er veldig stødig , nøyaktig kopi av den som står fra før og minst like god kvalitet. 

Skiltholderen er orginalt Ducati tilbehør , syns det er feil å skjule til det flotte dekket  :D

 

http://www.ducati.com/accessories/diavel/side_license_plate_holder_kit_764/index.do?urlBack=%2Faccessories%2Fsearch%2Findex.do%3FkeyWord%3D%26pageNumber%3D4%26bikeFamilyName%3DDiavel%26bikeModelLabel%3D%26idModelYear%3D2012%26idCategory%3D0%26nameOrder%3Ddesc%26sortOrder%3Drate

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Billettsalget er i gang 😎 Husk at det vanligvis betyr at bestilling av gratis ett 20 minutters pass på Misanobanen åpnes om ikke så mange dager. De gangene jeg har benyttet muligheten fikk man ikke noe forhåndsvarsel - bare å følge nøye med og sitte klar ved tastaturet når de åpner (mener det er ved midnatt). https://www.ducati.com/ww/en/experience/world-ducati-week  
    • Godt nytt år til alle Desmodromer og takk for det gamle. 2026 målsetting er å kjøre mer enn i fjor i Norge, samt reise med sykkelen til Isle of Man i august for å se Classic/Manx GP som høydepunkt. Og som nylig pensjonist så er i hvertfall alt mer fleksibelt med tanke på planlegging osv. For se om muligheten for å få seg Ducati fra 90 eller tidlig 2000 tallet er mulig. 2 ventiler og luft/oljekjølt er greia, men den må være mest mulig original. Tidlig på året ennå, så mye og tenke på å se frem til forhåpentligvis. 🇮🇹🏍
    • Tusen takk for at du tok deg tiden til dette svaret og for en imponerende kunnskap. Setter veldig pris på det 🙂
    • Flere innspill;  noen av mine råd kommer av erfaring med bl.a. varmen man gjerne opplever, spesielt syd for alpene. Litt mindre ille i åsene du har sett på, men likevel... Bologna; hvis dere er på museet, så ta med fabrikksbesøk også. Begge deler må bestilles tidlig. Angående; R1 før avreise - få med SP44 ved Cattolica (en av Rossis treningsløyper i ungdomsårene) R2 + R3 ser bra ut, men notèr og vurdér nøkkelpunkter; Mugello, Scarperia, Giogo (betyr vel egentlig bare "topp", men passet heter det), Raticosa, Futa og gjør seriøst forsøk på å få med SS65, SP116, SP60, SP503, SP610, SP32. Overnatt gjerne i "min" landsby Castel del Rio (Albergo Gallo & Galletti) R4 litt hakk i plata? Lucca er i samme nabolag dere nettopp var i? Jeg foreslår å droppe den og heller kjøre nordover til kjøligere Alper/Dolomitter. Transport på A22, ta av ved Lavis og få med SS612 forbi Cavalese på veien til Cortina. Overnatt f.eks. i Cavalese hvis nærmere 40 varme mil helt frem til Cortina blir for mye denne dagen.  R5 kjøre rundt i Dolomittene fra base i Cortina. Kun ett ord å huske; SELLA RONDE. R6 via sjøen Misurina, oppom Tre Cime di Lavaredo, Grossglockner Hochalpenstrasse og kanskje overnatte i Zell am See. R7 sov lenge, pust ut og vink farvel til fjellene. Transport til et eller annet luksuriøst sted med spa og massasje i nærheten av Munchen. R8 gangfart til pick up point
    • Mange takk for et detaljert svar og spesielt dette med å sikre seg garasje 🙂  Vi reiser ned med MC transport og turen som skissert fra meg er med stor hjelp fra min buddy ChatGPT. Den beskriver etappe og / Høydepunkt for dagen, men skal helt klart se nærmere på kartene AI har gitt meg i GPX opp mot dine ruteforslag. Vi har en hel uke for retur til München og tenkte oss innom Ducati Museum på returen hvor foreløpig rute ser slik ut, igjen fra ChatGPT men er var på at den antakelig ikke ser hvordan turen virkelig arter seg på sykkel i forhold til om den er krevende eller ikke..: Dag R1 – Søndag 05.07 (kort dag) Misano → Urbino-åsene / San Marino-området 📍 ca. 120–150 km | 2,5–3 t Avreise: ca. kl. 14 etter WDW Rolig, vakker “nedkjølingsdag”. Misano → Tavullia → Urbino → åsene sør for San Marino Overnatting: Urbino / San Marino / Montefeltro Dag R2 – Mandag 06.07 Urbino → Appenninene → Bologna-åsene 📍 ca. 230 km Mer MC-fokusert dag. Overnatting: Sør for Bologna / Imola Dag R3 – Tirsdag 07.07 Bologna → Ducati Borgo Panigale → Modena → Parma-åsene 📍 ca. 200 km Morgen: Ducati museum/fabrikk Ettermiddag: Passo della Cisa / Cerreto Overnatting: Parma / Appenninene nord Dag R4 – Onsdag 08.07 Parma → Apuan-alpene → Lucca / nord-Toscana 📍 ca. 220 km Teknisk, morsom kjøring. Dag R5 – Torsdag 09.07 Lucca → Brenner-alternativ → Øst-Dolomittene 📍 ca. 320 km Transport + belønning. Overnatting: Cortina / Auronzo Dag R6 – Fredag 10.07 Øst-Dolomittene runde 📍 ca. 180 km Falzarego, Valparola, Giau, Tre Cime. Dag R7 – Lørdag 11.07 Dolomittene → Großglockner → Tirol → Bayern 📍 ca. 260 km Alpin finale. Dag R8 – Søndag 12.07 Kort etappe → München lufthavn 📍 30–50 km  
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer