Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei Ducatister.

Har du lyst til å kjøre med Duccen på bane sammen med oss?

Mc sesongen nærmer seg og er du forberedt?

Hva med sykkel og utstyr?

 

Desmodromene og Nidhogg RR arrangerer i år 6 banedager på Rudskogen.

Dager som du kan forbedre dine ferdigheter som du også får stor nytte av på veien. Du lærer sykkelen bedre å kjenne og vanskelige situasjoner blir lettere å mestre når refleksene sitter i ryggmargen.

I tilleg er det utrolig gøy å kjøre runde etter runde på banen og merke at kjøreferdighetene blir bedre og bedre.

På banen deler vi inn i grupper avhengig av erfaring og kjøreferdigheter. De som ikke har kjørt på bane tidligere eller føler seg usikre blir godt tatt hånd om av instruktør.

Skilt/skiltløs, spiller ingen rolle, alle er velkommen.

Vi vil spesielt ha med deg som er litt usikker på om dette er noe for deg.

 

Har du lyst på litt skravling sammen med likesinnede?

Går du i tankene om kjøpe deg racingsykkel og kjøre skiltløs?

Skal du ta lisens og kjøre CR (RR)? Hvor og med hvem.

 

Svar på disse spm. og mye annet får du lørdag 18 mars hvis du blir med. Dette er lørdagen etter MC messa så jeg tipper folk er skikkelig gira :)

 

Løvaas Motor i Holmestrand lar oss bruke lokalene til dette tradisjonsrike arrangementet i år igjen.

Ekspertisen er høy hos Løvaas og de deler og gir oss alltid gode tips og råd om alt.

De vanker nok også noen gode tilbud på kjøreutstyr spesielt rettet mot oss.

 

Pizza spleiser vi på til de som vil.

 

Vi starter opp kl 1100 og holder på til ca kl 1500.

 

Vi håper å se mange av dere denne dagen.

Meld fra i denne tråden. Ingen bindene påmelding eller kostnader annet enn evt pizza og det dere bruker i godtebutikken.

 

Hilsen en som er gira allerede :rolleyes:

 

Per Borge

post-43-0-77461000-1486381633_thumb.jpg

post-43-0-70935600-1486382992.jpg

post-43-0-57284700-1486383010_thumb.jpg

  • 2 uker senere...
Skrevet

Det er mange flere som kommer, men noen satser på tankeoverført påmelding ;) Det funker ikke. Prøv heller "takk Per & Per - jeg kommer".  Lærerikt, hyggelig, pizza, shopping og gutta hos Løvaas har sikkert noe digg å fortelle og vise oss :ph34r:

 

Vi sees!

  • 3 uker senere...
Skrevet

Det ser ut til at vi blir mange på lørdag og det er knallbra.

Kan de som har mulighet ta med seg 1 stol hver.

100 i cash for de som vil være med å spleise på pizza.

 

Per

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Sjekk første post for oppdatering av rom-opplegget hos Pernilla Wiberg og info om obligatorisk forhåndsbestilling av forrett/hovedrett der.
    • Takk for forståelsen og interessen.  Det ordner seg sikkert til neste sesong. 
    • Neeeeeeiiii!! 😢 Hadde planlagt å komme på denne etter å ha vært på førerutviklingskurs med NAF Mc Bergen på Vålerbanen 1 og 2 august😢 Men forstår selvsagt grunnen, det må gå opp. Prøver igjen en annen gang. God sommer😊
    • Femtende sommer i Alpene, Apenninene og Dolomittene - kun avbrutt av 2024 og 2025. Noen ganger har jeg dratt alene, men hyggeligere med følge og i år er det Aleksander som er med. Jeg tror vi er like gira begge to. Jeg blir mer og mer fascinert av veiene, stedene, kulturen, historien og folkene der vi stopper. Ukjente og lommekjente steder har begge sin sjarm.  Trådene vi lager fra disse reisene har hatt mellom tre og åtte tusen visninger hver seg, så interessen er ganske stor og det er jo hyggelig.  Avreise torsdag 9. juli med fergen til Kiel. Dagsetappe til Baden-Baden i nordenden av Schwarzwald. Lørdag 11. den berømte veien B500 gjennom skogen, over grensen ved sveitsiske Koblenz og nesten til Andermatt... som har dreid litt mye i kommersiell retning og blitt veldig dyrt. Vi tar i stedet vestover fra Wassen og opp i fjellene, over Süsten pass og overnatter på fjellet. Dagen etter fullføres Süsten før Grimsel, Nufenen, via Airolo og opp igjen over Gotthard pass - innom Andermatt for bensin og fortauskaffe før Oberalp, Chur, Churwalden, Albula, Zernez, Val Mustair og inn i Italia til vår favoritt Glorenza, men der er det ekstremt gode hotellet "vårt" nedlagt. De to andre hotellene er kanskje ok, men for dyre. Derfor kjører vi videre før vi slår oss til ro og det blir et spennende og nytt bekjentskap; Tibet Hütte på toppen av selveste Stelvio-passet. Vi våkner på Stelvio-passet mandag 13. juli, fullfører Stelvio, over Gavia, Tonale og annet småsnadder før Riva del Garda. Der blir jeg i to dager, mens Aleksander kjører direkte til Pistoia i Apenninene der familien er samlet for feiring. Vi møtes igjen i Castel del Rio og blir der noen dager - fabrikkbesøk i Bologna, kanskje nedom Misano og helt sikkert en dag med svingom mellom Bologna og Firenze. Så flyr vi lavt på AutoStrada til Cortina i Dolomittene og blir der to dager - Sella Ronde + + og kanskje VM finale på storskjerm. Giau, Pordoi, Val gardena ut av Dolomittene og siste fjellglede med Jaufen og Timmelsjoch. To dager senere handler vi litt på Louis Moto i Kiel før fergen tar oss hjem. På gjensyn!
    • 4. august avlyst Banedagen tirsdag 4. august er dessverre avlyst. Dagen vi hadde i mai gikk i pluss. Nå i juni i minus. Hadde det striregnet hadde årsaken vært åpenbar, men drøye tretti deltagere i knallvær var skuffende i forhold til break even på omtrent førtifem. Vi beskytter klubbkassen mot risiko og gjør oss sterkere for neste sesong. Det er åpenbart en bølgedal for motorsyklisme nå. Labert salg i fire år, redusert kjørelengde og færre deltagere på banekjøring/førerutvikling. Dette gjelder alle merker og alle arrangører. Tross bølgedal de siste fire årene har vi hatt like god skiltsykkeldeltagelse som i glansdagene. Det var altså ikke bedre før. Det er bare det at vi ønsker å reagere raskt og være forsiktige når vi ikke er sikre på hva årsakene er. Ducati har nå ca 2,5% av markedet i Norge. De andre arrangørene henvender seg til de resterende 97,5%. Det gir dem 40 ganger større marked enn det vi har. Vi klarer likevel, som eneste merkeklubb, å arrangere ordentlig banekjøring og det er kjempebra. Det var et eller annet spesielt som gjorde heldagskjøringen 26. juni slunken i år. Noen har nevnt fotballkamp. Sviktende deltagelse har vært et problem for alle arrangørene de siste fire årene. Pandemiårenes fulle hus er ikke normalt nå. Antagelig er bildet sammensatt av flere dempende faktorer. Desmodromene er for de med interesse for Ducati. Engasjementet og lidenskapen er herlig. I disse dager samler det seg over 100.000 gærninger på Misanobanen for å feire Ducati. Ingen andre merker er i nærheten. De suverent viktigste "triggerne" for deltagelse på tur og bane er været, Ducatisalget og ytre faktorer som renter, priser, krig og uro. Vi hadde fulle hus under pandemien da folk hadde god råd, renten var lav og man nesten ikke hadde noe annet å bruke pengene på. Da var salget av Ducati både to og tre ganger så høyt som de siste fire årene. Du ser sikkert sammenhengen her. Vi ønsker deg, Ducati og Desmodromene god sommer, hell og lykke. Vi sees på resten av årets turer og samlinger. Mye bra i vente.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer