Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, noe som vet hva som må gjøres for å få vekk motor lyset mitt? Når jeg setter tenningen på så går høyre kjøle vifte ,begge virker når jeg tester på diagnosesystemet på jobb . Ingen feilkoder å sykkelen, går som ei kule uten problemer . Kan dette være det typiske ecu problemet? Kan den plutselig stoppe? Er det kun bytting av ecu som kan fikse dette?

Skrevet

Hvis du kunne få tilgang på en annen ECU så får du sjekket ut den. Mulig?

 

Ellers er jo alltid ledningsnettet interessant.

 

Eneste gang jeg har hatt ECU-problem var det sikringen som hadde gått. Aner ikke hvorfor, men da gikk den rent på lavt turtall og ruskete på høye. Sikkert ikke relevant for deg, men sikringer skal jo alltid nevnes ;)

Skrevet

Hvis du kunne få tilgang på en annen ECU så får du sjekket ut den. Mulig?Ellers er jo alltid ledningsnettet interessant.Eneste gang jeg har hatt ECU-problem var det sikringen som hadde gått. Aner ikke hvorfor, men da gikk den rent på lavt turtall og ruskete på høye. Sikkert ikke relevant for deg, men sikringer skal jo alltid nevnes ;)

. Ja sikringer er sjekket Med lednings brudd burde jeg fått en eller annen feil kode eller? Har jo et kjempe problem ang ecu da jeg er den eneste 749s i Haugesund.. eller noen som kjenner noen som kan ha?
Skrevet

Hei hvis vifte starter umiddelbart kan det være en feil på en eller begge vifte®. Evnt sjekke kjølevifte bryter også. Ofte kan motorlampe lyse pga et parameter har feil som ECU leser. Ikke så ofte ECU feil sånn helt generelt, men dette er bare et forslag.

Skrevet

Hei hvis vifte starter umiddelbart kan det være en feil på en eller begge vifte®. Evnt sjekke kjølevifte bryter også. Ofte kan motorlampe lyse pga et parameter har feil som ECU leser. Ikke så ofte ECU feil sånn helt generelt, men dette er bare et forslag.

da hadde vel temp måler i speedometer vert feil også? Jeg har texa diagnose systemet på jobb å der har jeg sjekket alle parameter å alt virker ok. Men kan koble til en annen vifte jeg har liggende å teste bare for å ha gjordt det
Skrevet

Hei igjen tempmåler for instrument er egen føler. Den har nok egen temp bryter som starter viftene. Prøv med annen vifte (som er ok)så har du eventuelt eliminert det. Billigere en ECU i hvertfall. Lykke til.

  • 2 måneder senere...
Skrevet

Har nå byttet begge viftene. Ingen forskjell.. Da jeg var innom ducati i Francorchamps Belgia så sa han at det kunne være en eller annen dårlig kontakt en plass.. Så får ta opp ledningsnettet å sjekke alt i vinter

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Jeg er også med, datoene reservert i kalenderen min, rom booket hos Elveseter. Både Diavelen min og jeg er allergisk mot all form for grus og vil i så fall vurdere enn alternativ rute der det kan være aktuelt.
    • Fra side 131 om motorsykkel. Jeg er fremdeles veldig underimponert over hva "ekspertene" klarer å koke sammen. Det kanskje verste er at de tilsynelatende er godt fornøyde selv - de samme folka som har brukt hele sin arbeidstid på å redusere ulykkene i mange år - bruker nå årevis på å finne ut hva som ikke funka og så kommer de opp med, mer eller mindre, de samme idéene igjen. Rundet av med å proklamere at de skal endre motorsyklistenes adferd MED HOVEDSAKLIG TVANG. Det neste? Skatt? 🤔 Vel, vel - les i vei. Gidder ikke? Skjønner det godt. Kortversjonen er at det blir litt innblanding, litt tvang, litt hyggelig holdningsprat, en og annen gul vest, MYE informasjonsinnhenting og annet kontorarbeid. Forsåvidt hyggelig at vi tilsynelatende, om ikke annet, kan fortsette å kjøre Ducati på vei og på bane 😎 Nasjonal tiltaksplan for trafikksikkerhet på vei 2026-2029.pdf
    • Temadagen hos Løvaas på lørdag AVLYSES pga få påmeldinger. Vi får håpe interessen er større neste gang. Mulig mange har fått med seg det meste på mc messa eller ikke er klar for å planlegge mc sesongen ennå.  Uansett så er en tur til Holmestrand og Løvaas alltid morsomt, hyggelig (kanskje dyrt) for de som tar seg en tur. Sees om ikke veldig lenge på 2 hjul😁
    • Mnja, det blir muligens en helt ny klassiker i rødt som begynner på M😉🏍🇮🇹
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer