Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

GRATIS FOR MEDLEMMENE, MEN MED PÅMELDING AV HENSYN TIL VERTSKAPETS 'DIMENSJONERING' AV PERSONELL OG MAT TIL SALGS B)

 

 

Tor Erik Plassen med flokk & følge inviterer oss til en ettermiddag med praktisk hjelp. Matsalg på stedet - antagelig lasagne, vafler ++

 

Tirsdag 14. august fra kl 15..... Sørvangen 14, 3031 Drammen

 

Fine fasiliteter, spise og prate innendørs med plass til 100 personer og verksted til å trille sykler inn og ta justeringen.

  • Presentasjon av Öhlins servicesenter Sørvangen
  • Kort om demping generelt og hva man ser etter og jobber med, både med tanke på bane og vei. Problemer - løsninger

     

  • Stille opp i kø og justere sykler så blodet spruter. Fokus på free sag og ride height, noe man fysisk kan måle og justere på stedet.
Velkommen :)

 

 

post-75-0-74498200-1530570810_thumb.jpg

  • 2 uker senere...
  • 2 uker senere...
Skrevet

Jeg blir med. Tar med en svoger også hvis det ok...

Tilbudet er for medlemmer. Er han det? Hvis ikke, så maser vi hull i hodet på ham om Ducati, medlemskap ooog forventer at han kjøper dobbel porsjon middag osv.

Skrevet

Svoger'n, lisensierte racere, ulisensierte racere, folk med GPS og til slutt folk uten GPS (, men med en soleklar innertier som veiviser) samlet seg til pølseparty hos Plassen en solrik ettermiddag. 

 

Noen Monster 1200 og SBKs skal bygges/oppgraderes, andre ble justert på stedet

 

Tusen takk til Tor Erik for inspirerende kunnskapsdeling og eksperthjelp. Vi fortsetter samarbeidet i en eller annen form og gleder oss allerede.

 

B)

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Det er forskjell på måling med tanke på banekjøring og dette som er sjekk av lovlighet i henhold til sykkelens typegodkjenning. Likevel; sannsynligvis ikke lovlig på vei dersom det ikke er tillatt på bane i Norge. Har du det originale?
    • ok, men Alexander har målt det én gang før, og det var altfor høyt
    • https://mco.no/blogs/nyheter/ducati-oslo?fbclid=IwY2xjawTZW1lwZG9mAWV4dG4DYWVtAjEwAHNydGMGYXBwX2lkEDIyMjAzOTE3ODgyMDA4OTIAAR5pdsR-bwqsqB3og331Ag6xloCJQfoO3wv5iKddcjGaDExsTo09SVlWDjDOHw_aem_n-53qG7ChRlGAL6dPxB0HA
    • Turen ned til Baden-Baden er nesten ok hvis man er heldig med været og trafikken. Hjemreisen er det vanskelig å juble for. Begge veier kan tas med tog. Eller McTransport. McTransport er et godt tilbud, men finn frem et ark og sett opp alternativene. Regn med omtrent en halv dag både for å levere og hente sykkel. Opp midt på natten for avreisen, men det er kanskje ikke noe problem for alle. Man må ha siste natt ganske nær München før hjemreise og det stjeler litt alpetid. Hjemreise med lastebil/fly tar en dag + noe av München-tilbringerdagen + hente sykkel = 1,5 dager? Turen ned tar en dag inklusive noen timer inn til Alpene, men + svært tidlig opp + levere sykkel = 1,5 dager? Kielferge og så kjøre Baden-Baden tar to dager ned. I år delte vi opp Tyskland for behageligere hjemreise. Siste godkjente kjøredag inkluderte 20 mil oppover i Tyskland. Da teller hjemreisen én full Autobahn-dag + innspurt Kiel og fergedag. Oslo neste morgen... telle en halv dag(?) Tilsammen 2 - 2,5 dager. Kun en snau dag mer enn lastebil/fly. Tog-alternativet tar én dag ferge + en dag vente på/være på toget. Ankommer Alpene grytidlig neste morgen = 2 dager. Returreisen (sjekk om det tibys reise akkurat din dag) med tog (som går på kvelden og ikke koster feriedager i det hele tatt) tar da KUN én dag på båten. Pluss eventuelt morgenen man legger til i Oslo. 1 dag. Lastebil/fly tar 3 feriedager. Ferge/tog tar 3 feriedager. Ferge/kjøre tar 4,5 feriedager. Jeg kommer til å sikte på toget. I hvert fall for hjemreisen. Prismessig kommer alternativene overraskende likt ut. Det aller viktigste er at man faktisk bestemmer seg, setter av tid og gjør tidlige forberedelser. Siste liten opplegg blir lett stressete, mindre vellykket og altfor ofte ikke noe av. GO!
    • Turen ned til Baden-Baden er nesten ok hvis man er heldig med været og trafikken. Hjemreisen er det vanskelig å juble for. Begge veier kan tas med tog. Eller McTransport. McTransport er et godt tilbud, men finn frem et ark og sett opp alternativene. Regn med omtrent en halv dag både for å levere og hente sykkel. Opp midt på natten for avreisen, men det er kanskje ikke noe problem for alle. Man må ha siste natt ganske nær München før hjemreise og det stjeler litt alpetid. Hjemreise med lastebil/fly tar en dag + noe av München-tilbringerdagen + hente sykkel = 1,5 dager? Turen ned tar en dag inklusive noen timer inn til Alpene, men + svært tidlig opp + levere sykkel = 1,5 dager? Kielferge og så kjøre Baden-Baden tar to dager ned. I år delte vi opp Tyskland for behageligere hjemreise. Siste godkjente kjøredag inkluderte 20 mil oppover i Tyskland. Da teller hjemreisen én full Autobahn-dag + innspurt Kiel og fergedag. Oslo neste morgen... telle en halv dag(?) Tilsammen 2 - 2,5 dager. Kun en snau dag mer enn lastebil/fly. Tog-alternativet tar én dag ferge + en dag vente på/være på toget. Ankommer Alpene grytidlig neste morgen = 2 dager. Returreisen (sjekk om det tibys reise akkurat din dag) med tog (som går på kvelden og ikke koster feriedager i det hele tatt) tar da KUN én dag på båten. Pluss eventuelt morgenen man legger til i Oslo. 1 dag. Lastebil/fly tar 3 feriedager. Ferge/tog tar 3 feriedager. Ferge/kjøre tar 4,5 feriedager. Jeg kommer til å sikte på toget. I hvert fall for hjemreisen. Prismessig kommer alternativene overraskende likt ut. Det aller viktigste er at man faktisk bestemmer seg, setter av tid og gjør tidlige forberedelser. Siste liten opplegg blir lett stressete, mindre vellykket og altfor ofte ikke noe av.   Av mine 15 turer har jeg opplevd ordentlig regn i flere timer... TRE ganger. 10 minutters skurer kanskje 10 ganger... Noen ganger veldig varmt noen steder, men stort sett levelig.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer