Gå til innhold

Vårsjekk hos Eker Performance


Anbefalte innlegg

Det tilbys i år gratis vårsjekk for medlemmer hos Eker Performance i Fredrikstad 7. mai kl 15:00 til 19:00.

Med få forhåndspåmeldte åpner vi for Drop In i hele tidsrommet. Eker har kapasitet på 16 sykler denne kvelden, kom heller tidlig enn sent for å sikre at de rekker sykkelen din.

Vårsjekken tar ca 15 minutter og omfatter en generell gjennomgang av din Ducati med spesielt fokus på bremser, kjede, drev, oljenivå og lufttrykk med etterfylling av luft ved behov. Ved behov for etterfylling av olje kan det kjøpes av den enkelte på stedet. Oppdages det under sjekken at det er noen større mangler eller feil, vil det bli anbefalt å bestille time på verkstedet for å få dette reparert. Eker har ikke kapasitet til å ta dette under vårsjekken.

En vårsjekk - enten man har kontroll på dette selv, gjør det et annet sted, eller hos Eker - anbefales på det sterkeste.

eker.png

Endret av KjetilF
  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 uker senere...

Hmmm... da er det fremdeles ledig i tre timer og tre kvarter. Nok til at Presidenten får full service, vask og polering. PLUSS flere kopper kaffe fra den sensasjonelt velsmurte kaffemaskinen (ække ofte sånne kontormaskiner lager velsmakende kaffe, men denne gjør det)

Si fra hvis du vil utfordre meg på de timene eller ta en liten fight i drop-in-køen 👊😎 meld deg på / drop in og rull terningene.

Fra spøk til revolver: hjertelig velkommen til et klubb-betalt supergunstig Medlemstilbud. Koselig ettermiddag og betryggende Ducatipleie.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Værmeldingen er super for morgendagen, det later til å bli en hyggelig vårsjekkseanse hos Eker Performance, med nyttig sjekk av sykkel og hyggelig mingling. Kom heller tidlig enn sent hvis du kan 😎

Velkommen på drop in!

0FCE5A6F-563E-4F65-930B-A58E69B3DCFF.png

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Fremtidige hendelser

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Nylig ny gasswire fordi strømpen var skadet/rusten og det før eller senere går utover wire'n.  Jeg har alltid slitt med å få fullt trykk i hornet. Det er et dobbelt horn fra Hella og gir passe sinna italiensk lyd, men bare på litt turtall - ikke på tomgang. Ikke nok strøm i den kretsen elller om det er pga tynne ledninger. Hver gang det har regnet litt så er var det lydløst også på turtall. Gadd ikke det mer og byttet bryterboksen på styret. Hjalp ikke, så nå har jeg gått over til 400 hz single horn som selvfølgelig er litt snillere mot sløve fotgjengere, men som til gjengjeld virker hver gang. Jeg nevnte at det var vanskelig å komme vesentlig over 200 selv etter fjorårets motorarbeid, nye stempler, ventilarbeid osv. Nu går alt så meget bedre - måtte bare tømme 5. giret ordentlig for å bryte luftmotstanden før siste biten som kan tas på 6. Det kan godt hende at jeg tester 14/41 igjen for å se hva jeg kan få til med den utvekslingen. Nettopp gjort et varp på nye Metzeler M9RR hos AMD = godt humør. Samme dekkpris som nettet og rask + rimelig omleggsjobb. Mange takk! Noen fridager på gang så listen ser slik ut: nye hendler olje skiver (måtte nedgradere fra T-drive til Oro pga pris og kan bare håpe det ikke blir for mye nedtur) rense stemplene i kaliperne så de beveger seg lett og returnerer mest mulig frivillig (selv uten den "returhjelpen" som fullflytende skiver har gitt) klosser nye Brembo 07BB19SR som er tilsvarende de 07BB1996 jeg lenge har brukt, men som nå er ute av produksjon. Carpimoto sier de er minst like gode (=svært høy bremsekoeffisient og ganske akseptable våte/kalde) Litt utpå høsten/vinteren: nytt setetrekk hos Skinnassistanse lakkere minst én felg lakke/touch up på alt det røde ny stuffing eksospottene kjede kanskje clutch Så da sier vi vel "på gjensyn"😎
    • Du var på banedag i Mantorp, med ST'n, så kult. men synd med skadene på sykkelen da. Håper du få klar 996'n da. Og skal du ha med turutstyret, kan du bruke en svær tursekk på langs eller på tvers bakpå. Om du ha biposto da. I tilegg til ei tankveske. her er et blide fra i fjor, Avreise til Rudskogen, da "Kristine" fortsatt var en toseter. .  Med tankveske og en 85L tursekk bakpå, fikk jeg med allt som tengs for et par overnattinger. Hvordan går det med 996'n da. Fått overhalt gaffelen?
    • Ok... da blir det nok 996-en jeg kommer til å bruke på 01.08. tror jeg. ST'n røyk for meg på Mantorp på tirsdag...! Jeg mistenker at det var girkassa som låste seg, men motoren er også låst... og "heldigvis" kjedet røk også... Jeg var på bånngass i 4. på startsletta da det gikk ‘pang’...! Heldigvis og at bakhjulet ikke låste og ekstra heldigvis fikk jeg ikke noen kroppskade fra kjedet heller!!! Dette kunne gått mye verre...!!! Men men, har noen her en bra 1100 DS motor du trenger ikke? Jeg vurdere å lage en "banesykkel" fra leftovers..😆
    • En aldri så lite pip herfra, så ingen tror jeg er død 🙂 Ting tar tid, og det gjør livet av og til også. Håper å komme tilbake til byggingen til vinteren. I mellomtiden koser jeg meg med en KI-kjøretur. Ble gammel på veien, men det er greit. Sykkelen fikk en del endringer, men pytt. Likte den enkle lykta…
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer