Jump to content

Banedag(er) på Vålerbanen 13 og 14 September


Recommended Posts

For oss som gjerne skulle hatt noen runder til på bane i år, så er det fortsatt ledige plasser hos Førerutvikling.

For meg er det ca dobbelt så langt til Våler, som Til Rudskogen. Så å kjøre 999'n blir for tungt. Men jeg har en pickup, med plass til en sykkel til, om noen vi bli med. Den har også hengerfeste...Alternativet blir å kjøre ST2'n.
Jeg velger kun en av dagene, helst fredagen (200,- billigere), men været er det viktigste. Så jeg venter til jeg har en nogenlunde sikker værmelding, før jeg melder meg på denne gangen.

Det er oppmøte kl 08.00, så vi er nødt til å kjøre opp dagen i forveien. Det er rimelig overnatting på banehotellet, samt et par campingplasser i nærheten. Selv slår jeg opp teltet på gresset på go-cart banen.

Tar vi bilen, kan jeg kanskje returnere samme kveld. Kjører jeg sykkel blir jeg ei natt til.

  • Liker 1
Link to comment
Share on other sites

  • stoppitide featured this topic
  • 2 weeks later...

I dag, Lørdagen ble hjemturen for meg. Jeg var på banen i går Fredag. Hele dagen, det ble vel 16 mil på banen i løpet av dagen. Vi hadde en RR fyr som hovedinstruktør. Det var hadkjør, lærerikt og morsomt, på en ganske teknisk bane.

Jeg glemte å ta bilder, men det var en fotograf der. Så dukker det opp noe bilder etterhvert, kan jeg legge ut noen.

 

Link to comment
Share on other sites

Noen bilder fra turen. Selfien og det første er fra Andelva rasteplass, ikke så langt fra  Hurdalssjøen. Etter det glemte jeg at jeg hadde tatt med kameraet....

Det siste fra Vålerbanen, tatt av hobbyfotograf Kalle Husebæk. Går ut i fra at det er greit å stjele det. det ligger jo offentlig ute på Fb.

21 mil hver vei og 16 på banen, det holder for meg for ei stund. Men flere skulle på banen både Fredag og Lørdag...kanskje derfor mange kom i bil?

IMG_7315.JPG

IMG_7319.JPG

13.09.24.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Aktive Tråder

    • Her har du en god guide til bremse/bremsekalipper rens, så lenge de ikke lekker og frenger full overhaling da. I tillegg kan du skru fast en bolt i naglene, som holder skiva til skive navet. Og gi dem noen turn med drillen, gjerne med litt crc (som du vasker grundig bort med bremserens etterpå). Dissse skivene er semi flytende. de skal ikke være løse/flytende/skranglende. men over tid kan disse naglene sette seg, og du får mer eller mindre ei fast skive... Er det en Desmoqattro motor du har? I såfall har du en fin ventil just. guide her.    
    • Jeg forsøkte noen apper, men fikk alt for mye forstyrrelser og usikre målinger. Kom over det verktøyet Løvaas bruker for en rimelig penge på eBay, så nå bruker jeg det. Bor du på østlandet kan du gjerne låne. Jeg holder til på Nærsnes, like sør for Oslo.
    • Jeg har ikke svaret, men vet at det er omdiskutert/forvirrelse om hva som er riktig på nye reimer kontra brukte. Ducati har forandret anbefaling underveis. Det skal være forskjell. Tror folk. Egentlig skal det være riktig hele tiden, men da må man altså "kjøre" dem inn og så justere igjen. Fort gjort for DIY'ere, men rett ut fra service må dette gjøres slik at eierne kan kjøre uten å behøve å tenke/gjøre noe med det.  Jeg har åpne deksler og dermed den luksusen å kunne sjekke f.eks. stramhet med kald kontra varm motor. KJEMPEFORSKJELL. Det behøver du ikke forholde deg til, men det er en understreking av at riktig stramming faktisk er viktig. Telefon til verksted hjelper deg. Eller sjekk internetten hos troverdige Ducati-eksperter. Tidligere nevnte Krista hos Ca Cycleworks har masse YouTube videoer om emnet. Usikker på om han har for 996/DesmoQuatro/S4R motoren. Australske guru Brad Black aka BikeBoy har lagt ut rapporter av nesten alt han har gjort i sin karriere. Grav i vei.
    • Ser flere DIY videoer på youtube hvor det brukes en "lydapp" på telefonen for å stramme reg.reimene riktig (110hz) Hvilken app bruker dere? (android)
    • Veldig mye god info her, tusen takk for det, kommer nok flere spørsmål 🙂   Vognkortet spesifiserer faktisk kun 1 person. Må vel ta kontakt med vegvesenet ang dette. Sykkelen ser ut som ny og fikk byttet framdekk, kjede, drev, clutchpakke og alle væsker ifjor sommer, alt annet ser veldig bra ut. Tenker å ta oljeskift, reimer og ventil sjekk nå før sesongstart og som skrevet her svingarm og motorbolter samt bytte bakdekk pga alder.
×
×
  • Create New...

Important Information

Ved å benytte denne siden godtar du våre Privacy Policy og Guidelines