Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg traff for et par helger siden noen Ducatister på søndagstur i nevlunghavn og ble tipset om desmodromene og at her var plassen for Ducatiprat :)

 

Litt om meg. Heter Tim Helander og bor i bamble(telemark) ble lurt hit for 3 årsiden av samboeren min :lol: Femogtyveår, Fikk A på førerkortet i fjor så det er noe kyllingstriper på dekk selv om det jobbes hardt med å elimenere dette hehe..i påska handlet jeg en Ducati SF 848 2014 med 6K på telleren og er kjempe fornøyd! det sto imellom Suzuki gsr 750, Mv Agusta Brutale, kawa Z800 og Ducati. Så iogmed at svigers (tidlg journalist for Bike.no) som er Ducati frelst lesset ned facebook`en min med ducati monster annonser, test artikkler og faktaer osv så har det såklart gitt mye innflytelse på valget :D

var skeptisk til størrelse ved første blikk med tanke på at jeg så dum å keitete ut på en MV agusta brutale var jeg redd for at ducatien ville bli i minste laget. samt det går jo ikke ann å ha med dama på tur på en Mv agusta brutale, ihvertfall ikke den korte versjonen. Men det er plass på ducatien så jeg er glad det ble Streetfighter :wub:  Makan til sykkel skal du lete lenge etter! Eyecandy delux! den har sjel og den er helt rå å kjøre, for ett beist! angrer ikke et sekund :D

 

Tja..Så siden påska har jeg skiftet olje på den på CBP i skien. Nye Bridgestone Battleaxe t30 dekk, helt grei allrounder iflg tyrereviews. Skiltoppheng fra Lightech. og Heatgrips fra oxford! Mye man har lyst å handle! liker mods fra Rizoma men det er helsikes dyrt! og det er lite ducati stæsj men får tak i her i norge ihvertfall som jeg vet :huh:noen som har tips på hvor jeg kan/bør handle? much appreciated! anyways..så er jeg gjerne med å kjøre litt med andre her fra nærmiljøet i porsgrunn/skien området så det er bare å hyle ut :)

 

 

 

 

 

post-582-0-46112700-1460884677_thumb.jpg

Skrevet

Hei og velkommen Tim,
 
eksos kanskje? Speil? Bremsevæskebeholdere?
 
Forhandlerne har/skaffer alt fra Ducati-katalogen http://www.ducati.com/index.do -> Equipment -> Accessories -> SF

Mange er glade i ebay og det finnes endel butikker som er flinke på Ducati
http://www.desmoworld.com/shop/
http://motowheels.com/
http://www.monsterparts.com/
http://www.carpimoto.it/en-NO/
 

Du må jo bli med på Strada-turene og Spontanturer kan du henge deg med på og/eller arrangere selv.

 

Mod on og kjør vakkert ;)

Skrevet

Takk for linker og svar :) Var en som ga meg link til https://www.designcorse.com på desmosiden på facebook og der var det mye bra. stive priser velogmerke men ikke skyhøye x) Og motowheels.com masse bra utvalg. Har du erfaring med kinakopier fra ebay? f.eks speil på styreendene? som denne---> http://www.ebay.com/itm/CNC-Aluminum-Square-Handle-Bar-End-Mirror-For-Ducati-Monster-Streetfighter-/301912495764?var=&hash=item464b631694:m:mcFY_Nb-seg1zxhB817iXDw&vxp=mtr

Skrevet

Noen ganger angrer man bittert på Kina-kopier, andre ganger er det helt ålreit. Disse inkluderer hylser som passer diameter inne i styret ditt og de har convex glass (begge er typiske ting som kopi-produsentene pleier å jukse på). Elokseringen er ofte dårlig og endrer farge etter en stund i solen. Kanskje er disse bedre.... Sølv er den fargen med minst problemer hvis du vil være på sikre siden.

 

For egen regning vil jeg legge til at på en SF med styret ganske nær fører, så blir det lang vei å flytte blikket fra forover og ned til barend speil. Jeg synes at man helst burde kunne se i speilene uten å vippe/vri på hodet.

 

Mye moro du har foran deg ;)

Skrevet

Takk for linker og svar :) Var en som ga meg link til https://www.designcorse.com på desmosiden på facebook og der var det mye bra. stive priser velogmerke men ikke skyhøye x) Og motowheels.com masse bra utvalg. Har du erfaring med kinakopier fra ebay? f.eks speil på styreendene? som denne---> http://www.ebay.com/itm/CNC-Aluminum-Square-Handle-Bar-End-Mirror-For-Ducati-Monster-Streetfighter-/301912495764?var=&hash=item464b631694:m:mcFY_Nb-seg1zxhB817iXDw&vxp=mtr

Stemmer det Tim ;) Velkommen

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Ødelagt tetting "spises" opp. Jeg fant fjæren på magneten. Kämna sa at, spesielt for en hardt tunet motor, litt ekstra olje inn i forbrenningen bare bidrar positivt (kjøling bl.a.), men han satt likevel på nye og slipte ned vippearmene litt slik at det ikke behøvde å skje igjen.  
    • Men mangel på eller ødelagt tetting er jo litt drama da.. Hvordan løste du det? Jeg demonterte sete og tank, må jo sjekke tennpluggen uansett (var litt sotete) På denne og sikkert ander med 7 mm. ventiler er det umulig å se klipsa uten å fjerne åpneshinsa. Og jeg klarer ikke å se for meg at klipsen kan komme seg hel forbi åpneshims, uten at noe har havarert. Motoren går jo superfint, så denne på avveie er nok den skumle 17'de klipsen. Det var en på MC-forumet som åpna motoren for å få den ut. Men den havner som regel på magneten...heldigvis. Men nå har jeg toppdekslet av på vertikal, så da er det bare å plukke av kammene og sjekke grundig. Og så ta en avgjørelse på om jeg skal også gjøre det samme på horisontal. I morgen skal jeg på EU kontroll med en Volvo V-50 som jeg har jobba mye med i at drøyt år. Går dt bra får jeg frigjort mye tid til MC skruing. Har en storcervice++ jobb på en Monster 916 som skal være klar til våren.
    • Jeg fant en ventilstammetetting i små deler en gang. Den var slått i stykker av vippearmen som kom borti fordi kammene er mer "utagerende" enn standard. Kämna forklarte saken og informerte om at slike små deler lett tygges og svelges ned i oljereturen. Null drama, sa han. Du skal vel kanskje ikke ta sjansen på å kjøre med kun én halvring? 
    • Jeg skulle bare skifte olje på 999'n, før jeg satte den vekk for vinter'n. Da dukka det opp en C klips på magneten på tappepluggen. Så hvorfor er den der? Forrige servicemann kan ha mista den ned i oljereturen. Så har den satt seg et sted, for så å riste løs og dukke opp nå? Ikke utenkelig da det verkstedet (et sted på sydvestlandet) gjorde en dårlig ventiljobb, samt en livsfarlig reim montering. Ellers så kan jo jeg, som tok den siste ventiljobben, være synderen? Fort gjort selv om man tetter oljereturen, da den kan gjemme seg under noe. Eller så kan den ha løsna. Er det i det hele tatt mulig? I såfall, bør jeg åpne toppdeksla og sjekke? Clipsen er hel og fin, bortsett fra et par små hakk, og den har samme tykkelse som andre clips jeg har liggende. Hva tenker folket, bør jeg åpne og sjekke? Forøvrig så er det en god stund til neste ventilsjekk....
    • Jeg har fått innspill i andre kanaler, og legger inn en link her for ettertiden. Et kit i plast for å lage "mock up" (fant ikke det norske ordet i farten) eksos. https://www.centurialinc.com/exhaust-header-fabrication-tools/starter-kit-as5dm-p9rem-8bd5e?srsltid=AYCX9vI5cdRD1baw_el4Rk3NqUoiHNUkS3F4KSNG4CNdHvtnfAgQMAzq Dette sender også tankene i retning av plastrør for bad/kjøkken i kombo med en varmepistol.  Legger også inn en annen lenke, til et verksted i Halden-området jeg ikke har fått kontakt med enda. De ser ut til å bygge eksosanlegg fra bunnen. Har lyst til å få en skikkelig prat med disse snart. https://tfgperformance.no/#top  
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer