Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tenkte jeg bare skulle si hei her på forumet etter å ha vært borte en god stund. Hentet en 2014 848 SF for noen dager siden og har fått kjørt akkurat nok til å si at det er deilig å være tilbake igjen! Var nedover på MotoGP på Sachsenring i juli på en sykkel noen her inne vil klassifisere som" gubbete", men den havnet på Finn noen dager etter hjemkomsten. Dette er min 6. Ducati og jeg har med jevne mellomrom siklet på 1098 SFS og S4Rs, men når salget av den andre sykkelen var i boks, endte jeg opp med å være "fornuftig" og gikk for en litt mer avslappet Streetfighter. Så langt er jeg så sinnsykt happy at jeg allerede lurer på om jeg hadde digget storebroren, men får vel la den ballen ligge inntil videre :-)

 

Sykkelen jeg kjøpte var 100% original, med unntak av en liten vindskjerm (som gjør en overraskende god jobb). Med øreplugger er det minimalt med vindsus, så denne kan jeg glatt dra på langtur med.

 

Jeg kommer til å følge den andre tråden angående Mivv GP Titan anlegg på sykkelen. Usikker på om jeg er klar for å brenne av 15-20 laken på Termignoni, så mulig jeg også kikker på brukte slip ons. Sykkelen er rimelig smooth også i bykjøring, så nye potter måtte kun bli for godlyden da effekten er mer enn nok for mitt bruk allerede. Mulig vi ses!

post-440-0-72947400-1471377245_thumb.jpeg

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Ødelagt tetting "spises" opp. Jeg fant fjæren på magneten. Kämna sa at, spesielt for en hardt tunet motor, litt ekstra olje inn i forbrenningen bare bidrar positivt (kjøling bl.a.), men han satt likevel på nye og slipte ned vippearmene litt slik at det ikke behøvde å skje igjen.  
    • Men mangel på eller ødelagt tetting er jo litt drama da.. Hvordan løste du det? Jeg demonterte sete og tank, må jo sjekke tennpluggen uansett (var litt sotete) På denne og sikkert ander med 7 mm. ventiler er det umulig å se klipsa uten å fjerne åpneshinsa. Og jeg klarer ikke å se for meg at klipsen kan komme seg hel forbi åpneshims, uten at noe har havarert. Motoren går jo superfint, så denne på avveie er nok den skumle 17'de klipsen. Det var en på MC-forumet som åpna motoren for å få den ut. Men den havner som regel på magneten...heldigvis. Men nå har jeg toppdekslet av på vertikal, så da er det bare å plukke av kammene og sjekke grundig. Og så ta en avgjørelse på om jeg skal også gjøre det samme på horisontal. I morgen skal jeg på EU kontroll med en Volvo V-50 som jeg har jobba mye med i at drøyt år. Går dt bra får jeg frigjort mye tid til MC skruing. Har en storcervice++ jobb på en Monster 916 som skal være klar til våren.
    • Jeg fant en ventilstammetetting i små deler en gang. Den var slått i stykker av vippearmen som kom borti fordi kammene er mer "utagerende" enn standard. Kämna forklarte saken og informerte om at slike små deler lett tygges og svelges ned i oljereturen. Null drama, sa han. Du skal vel kanskje ikke ta sjansen på å kjøre med kun én halvring? 
    • Jeg skulle bare skifte olje på 999'n, før jeg satte den vekk for vinter'n. Da dukka det opp en C klips på magneten på tappepluggen. Så hvorfor er den der? Forrige servicemann kan ha mista den ned i oljereturen. Så har den satt seg et sted, for så å riste løs og dukke opp nå? Ikke utenkelig da det verkstedet (et sted på sydvestlandet) gjorde en dårlig ventiljobb, samt en livsfarlig reim montering. Ellers så kan jo jeg, som tok den siste ventiljobben, være synderen? Fort gjort selv om man tetter oljereturen, da den kan gjemme seg under noe. Eller så kan den ha løsna. Er det i det hele tatt mulig? I såfall, bør jeg åpne toppdeksla og sjekke? Clipsen er hel og fin, bortsett fra et par små hakk, og den har samme tykkelse som andre clips jeg har liggende. Hva tenker folket, bør jeg åpne og sjekke? Forøvrig så er det en god stund til neste ventilsjekk....
    • Jeg har fått innspill i andre kanaler, og legger inn en link her for ettertiden. Et kit i plast for å lage "mock up" (fant ikke det norske ordet i farten) eksos. https://www.centurialinc.com/exhaust-header-fabrication-tools/starter-kit-as5dm-p9rem-8bd5e?srsltid=AYCX9vI5cdRD1baw_el4Rk3NqUoiHNUkS3F4KSNG4CNdHvtnfAgQMAzq Dette sender også tankene i retning av plastrør for bad/kjøkken i kombo med en varmepistol.  Legger også inn en annen lenke, til et verksted i Halden-området jeg ikke har fått kontakt med enda. De ser ut til å bygge eksosanlegg fra bunnen. Har lyst til å få en skikkelig prat med disse snart. https://tfgperformance.no/#top  
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer