stoppitide Skrevet 9. april 2018 Skrevet 9. april 2018 Jeg var overmodig i fjor og bestemte meg for å bytte ramme på egen hånd. Det gikk bedre enn de formelle kvalifikasjonene skulle tilsi - alt funket etterpå. Underveis har det dog vist seg at ganske mange av ledningene bærer preg av å være involvert i utendørsidrett i + 150.000 km. De knekker, de løsner fra kontaktene og går i oppløsning inne i ledningsbuntene. Det blir liksom HELT feil å stå i solen på AutoStrada og feilsøke Ducati elektronikk. Så da ... Jeg fant ingen brukte harness'er fra S2R 800 (2007 modell som har litt annen elektronikk). Opptur å kryss-sjekke delenummer og se at det er samme bunten i 695 - og den fant jeg 10-12 av. En ryddig og seriøs mc"hogger" i USA solgte sin for omtrent 100 dollars i stedet for splitter ny fra Bologna til ca 8.000 kroner. Man vet aldri med brukte saker, men det så pent ut da det ankom. Bortsett fra en sosemikkel som hadde merket det feil.... Så gyver man løs, men for all del: mange bilder, shop manual og merking av hver jævla kontakt (begge sider OG hvor den skal ende opp) Midtveis er det ganske bart inni der Bak lykten ser det kaotisk ut, men det ordnet seg det også... Se det bittelille skiltlyset (16 kvadratmillimeter påklistret) Nærmer seg .... Den følelsen når nøkkel vris rundt og alt ser ut til å funke (avventer start til jeg kommer utendørs, men er optimistisk)
Duracell Skrevet 11. april 2018 Skrevet 11. april 2018 WOW LArs, jeg er imponert. Og at det skulle være så inni gamperauva mye ledning i en antikk sykkel hadde jeg aldri trodd. Jeg har skrudd hekk på nye Duccer, og der er det under halvparten av kabel kontra bildet ditt. Mvh Bjørnar. ps, den starter garantert :-)
stoppitide Skrevet 11. april 2018 Forfatter Skrevet 11. april 2018 WOW LArs, jeg er imponert. Og at det skulle være så inni gamperauva mye ledning i en antikk sykkel hadde jeg aldri trodd. Jeg har skrudd hekk på nye Duccer, og der er det under halvparten av kabel kontra bildet ditt. Mvh Bjørnar. ps, den starter garantert :-) Takk! Det som henger ned over bakhjulet er hele bunten (ikke bare til hekken). Skal vi avtale at hvis jeg IKKE sier noe så har den startet?
stoppitide Skrevet 12. april 2018 Forfatter Skrevet 12. april 2018 KULT!! Det går en del strips tenker jeg? hehe.. Ja, det gjør det, men jo ryddigere man får det til jo færre strips behøver man - det er en avansert mekanikerkunst (som jeg prøver på, men ikke kan så veldig bra ....ennå)
stoppitide Skrevet 27. april 2018 Forfatter Skrevet 27. april 2018 Jada!https://www.youtube.com/watch?v=DypfO0Dh8Pw
Anbefalte innlegg