Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet
Duracell skrev (6 timer siden):

Null stress, det pleier å være deg 😉

Det blir dobbel pris ved så sein påmelding BB🤑

Skrevet

Tusen takk til Meccanica-general Per for stiiilig gjennomføring 😎 Kanskje noe fint er på gang for et bedre Ducatiår enn i fjor (da var Ducatisalget halvert og stemningen litt laber).  Helt uvanlig godt oppmøte. Vi var vel oppunder 35 tilstede med påmeldte, ansatte og gjester som kom innom. Veldig hyggelig for de frivillige!!!

Ole Bjørn og Henning (heter de kanskje egentlig Løvaas til etternavn, de også?) tok oss gjennom noen nye modeller og råd om hvordan vi kan forholde oss til fjæring - type ufarliggjøring, som kanskje er greit for de fleste....

Sykkelbygger'n hadde lysbildeshow og gikk på en lun og inkluderende måte gjennom hvordan det kan være å bygge sykkel fra bunnen av. Takk Øystein 👍👍

 

 

 

  • Liker 1
Skrevet

Takk Lars.

Det var superhyggelig at det kom så mange. Jeg mistet litt tellinga etterhvert, men Lars har nok rett med ca 35.

I tillegg til nye modeller, info om eksisterende, teknisk gjennomgang om dempere så forsvant 8 store pizzaer fort i sultne ganer. Jeg tar det som et tegn på at folk var fornøyd med dagen.

Med et slikt oppmøte, gjør det morsomt å arrangere slike eventer.

Jeg håper at det er et tegn på at mange blir med på turer og banedager når sesongen er i gang😀 

Takk til Løvaas Motor og spesielt Henning og Ole Bjørn for at Desmodromene invaderte butikklokalene og beslagla hele inngangspartiet for denne seansen. 

IMG_2508.jpeg

IMG_2509.jpeg

 

IMG_2513.jpeg

 

IMG_2514.jpeg

  • Liker 2
  • Takk 1
  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Takker for oppdateringen, veldig leit at det ikke blir flere iår, men forstår grunnen. Takker for insatsen hos de som er med på å arrangere og håper på flere muligheter neste år 🙂
    • Takk for respons og hyggelig takknemlighet. Færre nye sykler og stadig kortere kjørelengde indikerer at stemningen (eller andre mer spesifikke påvirkninger) er annerledes nå. Det er synd, men det er heldigvis også slik at når det snur så er folk ikke vonde å be. Da blir det fulle hus igjen. På alle måter. Viktige begrunnelser er at august alltid har vanskeligere og at det var null påmeldte.  Dersom rikets tilstand ikke blir vesentlig verre, så er det både mulig og ønskelig å arrangere neste år også. Jeg kan ikke skjønne annet enn at medlemmene ønsker seg dette og kommer til å melde seg på.
    • Det var synd. Den forrige banedagen havnet i ferien og kunne derfor ikke komme, men hadde tenkt meg på denne. Respekterer selvsagt styrets avgjørelse, og forstår behovet for å beskytte klubbkassa, men stusser på noe av begrunnelsen. Med denne logikken vil man jo kunne argumentere at neste års banedager heller ikke kan arrangeres av frykt for dårlig fremmøte. De fleste deltagerne har jo ikke nye sykler, salgstall kan påvirke på sikt, men er neppe forklaringen på forskjellen mellom mai og juni. Er det noen grunn til å tro at oppmøte i august ville være dårligere enn i mai? Kanskje er det heller slik at siden mange ikke kunne i juni, så ville de være ekstra ivrige på å komme i august. Vanskelig å spå, så forstår dere må være forsiktige. Det settes uansett stor pris på innsatsen som gjøres for å arrangere disse banedagene.  🏁
    • (google maps tillater ikke alle mellompunktene, så man må dele opp) Fra Kiel til Baden-Baden første dag. Returen er delt opp med første dag Cortina - Ulm, andre dag Ulm - Soltau og så sjarmøretappen opp til Kiel tredje dag. Man kan kjøre denne returen på en dag, men jeg er litt ferdig med 100 mils etapper. Kartdel 1 https://maps.app.goo.gl/axUck1Lzw8w8iKq16 Kartdel 2 https://maps.app.goo.gl/FKXpbZ9EXbfb9Ge59 Her er ikke alle småturene/omveiene/dagsturene plottet inn. Vi bruker alt fra en omvei til et par tre dager på å få med mer av og rundt godbitene; Schwarzwald/Andermatt/Stelvio/Gavia/Riva del Garda/fjellene Bologna-Firenze/Misano & co/Cortina og litt Østerrike.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer