Gå til innhold

Meccanica møter Desmolab lørdag 25 mai.


Anbefalte innlegg

Blir du med på en tur til Desmolab lørdag 25 mai?

Patrik Holmberg som har lang erfaring som Ducati mekaniker og er en stor entusiast, ønsker oss velkommen til å vise oss hva han driver med på dette spesialverkstedet.

https://www.facebook.com/DesmolabNorway

Oppmøte på Tyrigrava med avreise kl 10:00. Liten stopp et eller annet sted på veien for nødvendig ærend.

Vi kjører på fine veier nedover til Desmolab og ankommer ca kl 13:00.  Adressen er: Skjebergveien 174.

Kjørerute blir kanskje slik: https://maps.app.goo.gl/gxA2UdVaDyf3AHEp8?g_st=im

På hjemveien kan vi kjøre innom Rudskogen hvor Bikeport arrangerer RR løp for de som har lyst.

Påmelding ønskes for å vite hvor mange som deltar  

Per

Jeg håper det kommer like mange som dette oppmøtet i Oslo.

IMG_0762.jpeg

  • Liker 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 uker senere...
  • 2 måneder senere...

Flott vær melder YR.no for neste helg og vår tur til Desmolab 25 mai.

Patrik Holmberg er klar til å ta oss i mot som en eksklusiv gruppe.

Han vil også servere oss grillmat, men vi er da avhengig av å vite hvor mange det er som kommer.

Det er veldig fint hvis dere kan gi beskjed i denne tråden og senest onsdag kveld. 

Foreløpig er det 7 stk som har vist interesse, jeg håper det blir mange flere. 

Gå ikke glipp av dette.

P.S. Bikeport avslutter kl 14:00 på lørdag, så tur innom RS  faller ut.

 

Per

  • Liker 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Av hensyn til verten og matservering ønsker vi oss konkret påmelding. Noen som har meldt seg på, men ikke kommer? Meld fra så snart du kan.

Det blir hyggelig og lærerikt + matbit og kul tilbringertur.

VELKOMMEN 🙂 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Christine R. skrev (44 minutter siden):

Anne gjorde meg oppmerksom på dette idag så jeg slenger meg på hvis det er greit

Klikk på "Følg" knappen for hele kapitler eller enkelttråder så blir du informert.

Velkommen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg talte 13 vakre Ducatier og 14 personer som ble med på tur til Desmolab i dag. Selv om noen dråper traff enkelte før oppmøte på Tyrigrava, så forløp turen i deilig vær. 
Ved staselig ankomst Desmolab ble vi servert deilig grillmat med egne kokker. Patrik holdt et lite foredrag om hva han driver med på dette spesialverkstedet. Veldig interessant for oss og med en så lang erfaring som han har med å skru DUCATI, er det artig å høre hva han har å fortelle.

Takk til Patrik, fru Ida og  kokkene fra Gøteborg 😁

IMG_2978.jpeg

IMG_2979.jpeg
 

IMG_2980.jpeg

IMG_2982.jpeg

IMG_2983.jpeg

IMG_2984.jpeg

IMG_2985.jpeg

  • Liker 5
  • Takk 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Fremtidige hendelser

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Jeg har kjørt 204-hk-versjonen av 911SC. Jeg var ganske risikovillig den gangen, og fikk tilbud om å kjøre en slik t/r Strynsvatn Camping - Stryn Sentrum en gang rundt sen nitti. Vi var en litt broget gjeng på campingen. Jeg måtte ned fra campingen til sentrum for å ta ut penger(!) til leie av hytte. Fikk tilbud fra en Bergenser jeg hadde pratet med i fylla kvelden før om å "Ta Påååårrrrshen"  da jeg prøvde å åpne døra på den ytterst kjipe leiebilen vi hadde den gangen - jeg og min daværende samboer. Så da tok jeg Porschen. En 1981 3.0SC med påmontert bakvinge, men ellers standard. Eieren skrøyt av en tid Bergen - Stryn på mindre enn 3 timer om man tror på det. Saktekjøring kom med publikum, jeg kom meg ut av campingen uten å kvele motoren. Og så startet jeg å kjøre. Ohj. For en gokart. For en følelse med alt. Heldigvis visste jeg allerede som 25-åring at man ikke skal slå av midt i svingen på en 911. Men vet alle det? ;=)      
    • Er den Porschen 3 literen med 204hk? Jeg hadde 80 modell med 188 og siden den gang vært uinteressert i andre biler. Luftkjølt 911 eller så kan det være hipp som happ. På tide å opprette to separate lister? 2 og 4 hjul, avvikende regnskapsår.
    • Jeg er ikke klar for å forhandle.                                           Tror jeg.
    • Vi har forresten følgende rekkefølge her i heimen når det gjelder anskaffelser på morsom-hjul Porsche 911SC 1981 (dette er Kristin ... og meg) Alfa Romeo Giulia Ducati 900SS (annonsen over her) Ducati 888 SP4 jadda - ganske spesifikk her og det er en grunn til det)  
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer