Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Blir du med på en tur til Desmolab lørdag 25 mai?

Patrik Holmberg som har lang erfaring som Ducati mekaniker og er en stor entusiast, ønsker oss velkommen til å vise oss hva han driver med på dette spesialverkstedet.

https://www.facebook.com/DesmolabNorway

Oppmøte på Tyrigrava med avreise kl 10:00. Liten stopp et eller annet sted på veien for nødvendig ærend.

Vi kjører på fine veier nedover til Desmolab og ankommer ca kl 13:00.  Adressen er: Skjebergveien 174.

Kjørerute blir kanskje slik: https://maps.app.goo.gl/gxA2UdVaDyf3AHEp8?g_st=im

På hjemveien kan vi kjøre innom Rudskogen hvor Bikeport arrangerer RR løp for de som har lyst.

Påmelding ønskes for å vite hvor mange som deltar  

Per

Jeg håper det kommer like mange som dette oppmøtet i Oslo.

IMG_0762.jpeg

  • Liker 2
  • 2 uker senere...
  • 2 måneder senere...
Skrevet

Flott vær melder YR.no for neste helg og vår tur til Desmolab 25 mai.

Patrik Holmberg er klar til å ta oss i mot som en eksklusiv gruppe.

Han vil også servere oss grillmat, men vi er da avhengig av å vite hvor mange det er som kommer.

Det er veldig fint hvis dere kan gi beskjed i denne tråden og senest onsdag kveld. 

Foreløpig er det 7 stk som har vist interesse, jeg håper det blir mange flere. 

Gå ikke glipp av dette.

P.S. Bikeport avslutter kl 14:00 på lørdag, så tur innom RS  faller ut.

 

Per

  • Liker 1
Skrevet

Av hensyn til verten og matservering ønsker vi oss konkret påmelding. Noen som har meldt seg på, men ikke kommer? Meld fra så snart du kan.

Det blir hyggelig og lærerikt + matbit og kul tilbringertur.

VELKOMMEN 🙂 

Skrevet
Christine R. skrev (44 minutter siden):

Anne gjorde meg oppmerksom på dette idag så jeg slenger meg på hvis det er greit

Klikk på "Følg" knappen for hele kapitler eller enkelttråder så blir du informert.

Velkommen!

Skrevet

Jeg talte 13 vakre Ducatier og 14 personer som ble med på tur til Desmolab i dag. Selv om noen dråper traff enkelte før oppmøte på Tyrigrava, så forløp turen i deilig vær. 
Ved staselig ankomst Desmolab ble vi servert deilig grillmat med egne kokker. Patrik holdt et lite foredrag om hva han driver med på dette spesialverkstedet. Veldig interessant for oss og med en så lang erfaring som han har med å skru DUCATI, er det artig å høre hva han har å fortelle.

Takk til Patrik, fru Ida og  kokkene fra Gøteborg 😁

IMG_2978.jpeg

IMG_2979.jpeg
 

IMG_2980.jpeg

IMG_2982.jpeg

IMG_2983.jpeg

IMG_2984.jpeg

IMG_2985.jpeg

  • Liker 5
  • Takk 1
Skrevet

Takk for en fin tur. Og takk til Patric med familie som har skapt et flott alternativ til de gode forhandleren våre. 

 

Virkelig et verksted for entusiasten. 

IMG_20240525_114216.jpg

  • Liker 3
  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Hei har en ny (aldri montert kjøpt 2025) Rapid Bike smart 2 og en brukt (ca 10000km)  Arrow slip on demper (godkjent euro 5) for MTS V4 21-24. Arrow Veloce titanium silencer, approved version, compatible with original collectors.  Rear endcap material carbon fibre Silencer inner parts material stainless steel Mid-pipe material stainless steel Silencer mounting welded mount Silencer body lenght (mm) 300,00 Junction (inlet) diameter (mm) 50,00 Junction (outlet) diameter (mm) 50,00 Document Euro 5 Db Killer følger løst med og Carbon cover for ex pipe Ny pris 6500,- selges for 2500,- ingen skader eller merker, fremstår som ubrukt.   Rapid Bike - Smart2 Rapidbike Smart versjonen er utviklet for de seneste Euro 4 og Euro 5 motorene med doble narrowband lambdaer, i tillegg til wideband lambda. Dette gjelder for eksempel nye BMW 1250, S1000R/XR/RR, Ducati Multistrada V4 etc. På samme måte som Evo og Race tar Smart over lambda-styringen, og lurer dermed ECU til å regulere bensinmengden. Smart styrer ikke injektorene direkte slik Evo/Race systemet gjør. Den bruker lambda og diagnoseporten for regulere bensinmengden. Den er ikke autoadaptiv, men kan justeres i benk og kommer med ferdig programmert map til din MC. Smart2 kan som Evo2/Race2 også lese og slette enkelte feilkoder. På den måten kan man enkelt fjerne irriterende motorlampe/feilkoder. Medfølger full instalasjons beskrivelse. Nypris 5600,- selges for 3500,-  
    • Billettsalget er i gang 😎 Husk at det vanligvis betyr at bestilling av gratis ett 20 minutters pass på Misanobanen åpnes om ikke så mange dager. De gangene jeg har benyttet muligheten fikk man ikke noe forhåndsvarsel - bare å følge nøye med og sitte klar ved tastaturet når de åpner (mener det er ved midnatt). https://www.ducati.com/ww/en/experience/world-ducati-week  
    • Godt nytt år til alle Desmodromer og takk for det gamle. 2026 målsetting er å kjøre mer enn i fjor i Norge, samt reise med sykkelen til Isle of Man i august for å se Classic/Manx GP som høydepunkt. Og som nylig pensjonist så er i hvertfall alt mer fleksibelt med tanke på planlegging osv. For se om muligheten for å få seg Ducati fra 90 eller tidlig 2000 tallet er mulig. 2 ventiler og luft/oljekjølt er greia, men den må være mest mulig original. Tidlig på året ennå, så mye og tenke på å se frem til forhåpentligvis. 🇮🇹🏍
    • Tusen takk for at du tok deg tiden til dette svaret og for en imponerende kunnskap. Setter veldig pris på det 🙂
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer