Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er et stort mysterium, som nesten daglg dukker opp på finn:

Hvem er det som selger disse skiltopphengene?

Er det folk på desperat jakt etter penger, og selger det mest unyttige på syklene sine. Og heller bare teiper skiltet oppunder baklykta?

Eller er disse oppheng blitt til overs, etter at eieren har bytta de ut med et femtusenkroners karbon siltoppheng, for og spare hele 2.4 gram?

Eller er det (jevnlig)  folk som bygger om syklene sien til bane, og dermed ikke trenger opphenget sitt lengre?

Kanskje er det tjuvradder som har gått lei av å tenne på biler, og funnet ut at det er mer penger på å selge stjålne skilt oppheng? Noe som igjen fører til at mange må kjøpe oppheng. Et slags kunstig skapt marked....

 

Men, hvem i allverden er kjøpere av disse. skiltopphengene?

Er det de fattigste blandt oss, som eneste customering på sykkelen de har råd til, er å bytte ut skiltopphenget?

De som angra på at de solgte sitt, og er lei av at det påteipede skiltet detter av hele tiden?

De som syntes sykkelen ble for stygg med karbon oppheng, gjør et kompromi med de nevnte 2.4 gram, og vil nå heller ha tilbake det orginale?

Jeg legger også merke til at disse oppheng er stort sett til de nyere sykler, og det kan jo hende at skiltoppheng er nå blitt så dårlige, at utskiftingen av disse, er blitt en del av den jevnlige service? Og er orginalopphenget virkelig blitt så dårlige at de detter av stadig vekk? Hva da med skiltet? Har vi en statistikk på mist/taps meldinger hos biltilsynet, av skilt, på motorsykler produsert etter 2012?

Det kan jo også være mange som nå bygger om doningene tilbake fra bane til veistandard, og plutselig trenger holder for skiltet allikevel. (Nei, behold orginaldelene ved ombygging mener nå jeg)

Og jeg lurer på, hvordan går det egentlig med salget av alle disse skilt festene? Det virker jo som om markedet er enormt...eller er det bare de samme dingsene som ligger ute på finn hele tia? 

Selv har jeg aldri kjøpt noe slikt. Opphenget på den nye 999'n var riktignok så minimalt, at jeg tenkte at jeg kanskje ville bli (måtte Gud forby) "en av dem"  jeg også. Men siden heller ikke skiltene veier noe særlig lengre, så ser det ut som om det holder...om en så lenge😀

Nei folkens, hva tenker dere. Kanskje er det nå på tide å gjøre et opprør mot galskapen, og bare ta skiltet på ryggen som en ryggsekk, og drite i hele skitopphengs-kjøpefesten på Finn.no.

  • Jon Tangenes endret tittelen til Enda et "Skiltoppheng selges"
Skrevet

Jeg finner ikke arkene med statistikk over skilt-tapsmeldinger🙃

Dette er ofte produkter skåret ut av enkle metallplater og/eller dårlig karbon. Ekstremt lett å kopiere. Flott fortjeneste. Kanskje.

De nyere syklene er for korte. De rekker rett og slett ikke helt tilbake til der skiltene må stå for å ikke bli flerret av ved dype fjærutslag. "Tail tidy" kjøpes inn likevel. Tilsynelatende ukritisk. Skilt flerres av eller står i fare for dette. Jippi - da monteres skiltet bortimot horisontalt. Stilig, men ulovlig og må etter hvert byttes ut mot noe som funker (original?)(annet fabrikat?). Mye ubrukelig rusk og rask skal bytte eier. Litt usikker på om dette faktisk blir solgt.

Dette er et av bestselgerproduktene i kategorien "bolt on mods". Blinklys og speil er andre schlägere. Listen stopper ganske brått opp når vi nærmer oss ti forskjellige produkter?

Jeg er selvutnevnt "chief mod addiction enabler" og skal først og fremst være støttende for medavhengige. Dog skal sies at jeg er mest begeistret for funksjonelle mods, gjerne selvlagete og hvis de er "bolt on" er det fint hvis de virker og holder en stund.

Eventuelt kan vi også bare gi faen og la alle holde på så mye de vil. 

 

 

Skrevet

Javel, syklene skal være korte nå ja. Så man ikke får plass til skiltet en gang. Man kan vel feste det nede ved bakhjulsbolten da. Som HD gutta gjør.

Før hadde vi plass til både passaskjer, bagasejebrett, og skilt. Det var tider det.

Anng bolt on mod: Faktisk kunne jeg trengt andre speil til min nye 999. Under prøveturen i dag opplevde jeg for første gang at jeg må dytte albuene ut, for å se i speilene. da begynner de å bli smalt.

Prøveturen gikk forøvrig fint. Sykkelen er vel det lekreste jeg har kjørt, på alle måter. men nakken får jo kjørt seg da, på en sånn type sykkel.

På FB luftes det merkelig nok mye ønskes kjøpt sykkel innlegg. Men "rant" gjerne om det også😃

  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • https://www.facebook.com/desmodromene Importøren kommer fra Sverige med: -Streetfighter V2 S -Streetfighter V4 S -Panigale V2 S -Panigale V4 S -Hypermotard 698 Mono RVE -Hypermotard V2 Kl 10 - 17 på onsdag 9. og kl 10 - 19 på torsdag 10. Sees vi?  Avtal samkjøring her hvis man ønsker seg det.
    • Bra at flere pirres👍 Jeg synes det er magiske opplevelser - både på og av sykkelen.  Pakke minimalistisk bidrar til å forenkle hele turen. Noen ganger er det så varmt at alt ekstraarbeid (pakking, bæring og stropping) føles forferdelig. Jeg legger også litt prestisje i å redusere fokuset på komfort. Hver sin smak. Eneste måten å komme ned i 14 liter er at absolutt alle enheter må være små, få og tynne. Spesielt gjelder dette sko. Barfotsko er supre å pakke og man styrer unna å gå i flip flops. Regntøy må være uten fòr. Gummihansker - måler 3 x 12 cm - rulles hardt og tapes hardt. Støveltrekk av materiale som ligner på badeball - pakkvolum 2 x 10 x 12 cm. Mini tannkremtube - kun èn. Alt annet i toalettmappen krympes - null innpakning helst - lavt antall. Skjorter kortermet og av tynt materiale. Ikke alle alpekartene - kun de relevante. Ikke de aller minste/største unbrakonøklene. Ikke selve bagens regntrekk - for stort - innholdet holdes tørt av én plastpose. Sånn må man tenke om ALT som skal med. Foruten, selvfølgelig, at en tredel av det man synes skal med, IKKE skal med likevel. Det jeg vanligvis skal ha med inn på båt/hotell pakker jeg i reiseposer så jeg ikke behøver å stroppe bagen av og på hver dag. Da ligger verktøy, kart, regntøy og litt annet på sykkelen det meste av tiden.  Når alt dette er sagt, så bryr jeg meg fint lite om reisefølget drasser rundt på fem ganger så mye. Bare ikke klag på at svetten renner 😆   Her er en omtrentlig liste jeg laget for mange år siden. ørepropper lader mobil løse kartblad notatblokk, penn sidestøtte-puck til evt grusparkering pass toalettmappe (miniversjoner av: tannkrem, -børste, barberhøvel, -skum, salve, neglefil, q-tips, saltpiller...) En underbukse Bukse tynn 2 skjorter 1 t-skjorte ett par ekstra kjøresokker ett par vanlige sokker LITT vaskepulver sko lette kjedespray mini gummi regnhansker regntøy førstehjelpspute LITT verktøy, to sikringer, LITT tape, tre zip ties, en fotpinne, reserve bremsehendel dekk-rep db-killere reservenøkkel kode/kort for nødstart stropp 7. sans   Da hadde jeg på meg: underbukse langermet t-skjorte knestrømper ryggskinne hansker jakke bukse støvler hjelm
    • Reisefeberen herjer, men jeg får se når den kan slippes løs. Et spørsmål til Lars: Du hadde bare 14 liter bagasje; husker jeg riktig fra begynnelsen her? Det er imponerende i seg selv. Du bruker ikke regntøy etter hva jeg kan lese ut av teksten, det hjelper noe. Men likevel.. Hva har du med av verktøy/deler? Og ellers... to boxere og tre t-skjorter? 
    • Hei neida ikke noe uoverkommelig det, gjør det via offisiell app UK ETA, Se bilde. anbefales. Kostnad ca 250,- kr.
    • Høres bra ut. Var søknad om å besøke dem pr båt vanskelig?
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer