Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Norsk Ducati Forening Desmodromene ønsker velkommen til temadag hos Løvaas Motor 11 mars

Agenda for dagen:

Vi starter kl 12:00.

Pause med pizza som foreningen sponser, mellom kl. 13:30-14:15

Avslutning kl 15:00

Følgende temaer for dagen:

·         Dekk: Pirelli v/Ronny Brunes.

Pirelli har dekk for alle Ducatier og hva passer de enkelte modellene. Nytt for året, teknisk info.

·         Kjøreutstyr: Dainese, Ducati, AGV v/Øyvind Osa/Håkon Vildalen

Hva fabrikantene har å tilby for 2023 sesongen, sikkerhetsutstyr og div…

·         Vedlikehold sykkel: v/Henning Aronsen Hva du må sjekke opp/gjøre som gjør at det blir en problemfri sesongstart

·         Ducati 2023 modeller: Løvaas Motor v/ Håkon Vildalen/Henning Aronsen.  Vi håper det har det dukket opp noen nye modeller å vise fram.

  • Liker 2
  • perern gjenåpnet denne emne
Skrevet

Velkommen til årets første arrangement etter årsmøtet. Jeg håper det er mange av dere som har tid og lyst til å ta seg en tur til Løvaas denne lørdagen.

Har dere noe tanker om de forskjellige temaene som bør tas opp, så gi meg et hint.

Det er fint hvis de som vet at de kommer, gir beskjed i denne tråden. Det er ikke noen bindende påmelding, men greit å vite pga plass og pizza.

PS! Kan være greit å putte en campingstol i bilen.

 

Per

 

 

048.JPG

2449.JPG

433.JPG

  • Liker 1
  • 3 uker senere...
Skrevet

Legger inn beskjeden på nytt: 

Melder avbud.... (så blir det ingen sure miner om at jeg ikke har gitt beskjed) 

  • Liker 1
Skrevet

8 Desmodromer hadde en flott dag hos Løvaas Motor i Holmestrand. Synd ikke flere hadde anledning til å delta. 

Meget bra info om kjøreutstyr (Dainese og AGV) ved Øyvind Osa. Mye tid gikk med til sikkerhetsutstyr som airbag vest og riktig valg av klær og hjelm.
Nyttig info om dekk ved Ronny Brunes.  

Visning og info av nye modeller som hadde ankommet Ved Håkon Vildalen. 

Tips om vedlikehold ved Henning Aronsen. 
 

Stor takk til Løvaas Motor v/Håkon og Henning, samt Øyvind og Ronny

Takk til alle som møtte opp og gjorde dagen interessant. 
63D66A52-7D22-475B-80D7-B8BD626D4684.jpeg
 

625B0ACD-C54A-429A-9F7E-7BC7FCA27E2E.jpeg

 

89DA6DF3-7E25-4F21-8C46-FA3B8C19DFDF.jpeg

 

BFC76194-C9D3-4C3F-AA4E-5248CE1DBF57.jpeg

Håkon og Henning

63AB542B-95D6-4613-B696-24BB5BFB4799.jpeg

  • Takk 1
Skrevet

Hei igjen 

Takk til Per som dro dette igang, veldig bra informasjon hele veien fra alle bidrags ytere. Anbefaler alle nye og gamle medlemmer å bli med ved neste anledning.

Vi ses (og høres)helt plutselig 

  • Liker 3
  • Program

    Ingen kommende hendelser funnet
  • Aktive Tråder

    • Fikk 2 sykler foilert hos  Merhebiia i våres og inntil videre så er vi fornøyde. Det var klar folie vi valgte, men de hadde en BMW 1000RR som ble foilert i british racing green og gull som var bra, den ligger på deres sosiale medier et sted. 
    • Man må jo være åpen for nye tekniske duppedingser som kan gjøre kjøring på ukjente veier enklere.  Jeg prøver igjen i år med test av Ducati Connect appen og Sygic Navi i displayet.  Samme oppkopling, litt tungvint og den må være riktig satt opp. Krever litt tålmodighet og trening. Det fungerte bra på turen utenom når den mistet forbindelsen et sted. Jeg hadde ikke tid til å stoppe (ja den kopler seg helt ut og det er irriterende). Greit å huske å trykke på joysticken når en slår av tenningen, så den husker å beholde oppkoblingen i 40 min.  Det virket som veivalget var det som jeg hadde planlagt og lagt inn i Sygic appen på forhånd. Alt i alt litt mer positiv nå enn i fjor. Jeg er spent på om det vedvarer🤨   
    • Da ble det ca 85 mil i helgen. Veldig variert underlag som det ble kjørt på. 2 grus strekker, tørr og våt asfalt. Fine fartstrekker med herlige flytsvinger og Tindevegen som har mange krappe svinger som krever full konsentrasjon. Altså skikkelig norsk mc tur😁 Første del av turen gikk fra Sundvollen til Lampeland. Google ville ha meg til å kjøre en 1,8 mils strekning på grus og det var jo geit å prøve. Hardt og fint med litt løsgrus på toppen. Null problem i den litt rolige (pinglete) farta jeg kjørte i.  Så ble det kjøring på variert asfalt rundt Jotunheimen både tørt og litt vått.  Jeg ble fortrolig med dekkene etter kort tid. Multin styrte helt perfekt, føltesikke tung ut i det hele tatt, satt godt uansett føreforhold med god følelse i sykkelen.  Peer Gyntvegen ble kjørt og det var litt vått mot slutten. Herlig natur og morsomt med en god grus strekke.  Vingrom-Dokka-Sundvollen på tildels god asfalt, våte strekker men mest tørt. Pirelli Scorpion Trail III skuffet ikke, jeg er veldig fornøyd. Selvfølgelig helt umulig å sammenligne med flate og utslitte Trail II. Jeg får håpe det er like lang kjørelengde på disse som Trail II. Da er det bare å gled seg til Rudskogen 26 april😎 Tyin   Peer Gyntvegen   Da er vi hjemme, sliten fører og skitten sykkel, men begge 2 er veldig fornøyde😜
    • Flere firmaer som tilbyr dette. Et av de større ligger i Gulskogen i Drammen (husker ikke navnet helt... "Merhabia finest" eller noe sånt... 
    • Dette kan jeg veldig lite om annet enn jeg vet at flere har foliert sin sykkel her hjemme. Får du ikke respons så kan du kan også rette inn dette spørsmålet på Desmodromene sin side på Facebook. Per
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å benytte denne siden godtar du våre Personvernvilkår og Retningslinjer